Úvod Záhrada Rastlina dňa

Rastlina dňa

Spoznávajte spolu s nami veľký svet rastlín – každý deň predstavíme inú liečivú bylinku, okrasnú alebo úžitkovú rastlinu, drevinu alebo iné.

Videli ste už v jesenných či zimných záhradkách rásť zaujímavú fialovú odrodu brokolice? Nie je zvláštna len sfarbením. Na trhu nájdete viaceré odrody brokolice a kapustovej zeleniny všeobecne, vďaka ktorým môžete predĺžiť vegetačné obdobie vo vašej záhradke a dopriať si čerstvé vitamíny aj v chladnejších mesiacoch. Niektoré druhy zeleniny sú vďaka vystaveniu chladu a mrazu ešte chutnejšie. Jedným z príkladov je fialová stonková brokolica.

Vypestovať vlastnú rukolu nie je nič zložité – nevyžaduje si veľa priestoru a dokáže bez problémov rásť takmer aj v nádobe. Rastie rýchlo, jedlá osvieži svojou korenistou chuťou. Listy rukoly sú vynikajúce nielen do šalátu, môžete ich priložiť aj na pizzu či k mäsu.

Skalník (Cotoneaster) je vítanou ozdobou každej záhrady. Má pekné kvety, dekoratívne zelené časti, na jeseň žiari mnohými farbami od karmínovej, cez fialovú až po žltú, a poteší aj červenými bobuľami. Máloktorá rastlina je tak všestranná a nenáročná ako skalník.