Úvod Dom Zateplenie

Zateplenie

Praktické informácie o zateplení, tepelnej izolácii, zateplovacích materiáloch a obkladoch, úprave fasád a energetickej úspore.

Dnes už nikto nespochybňuje význam zateplenia. Dokáže znížiť náklady na vykurovanie, ochrániť dom pred plesňami či predĺžiť životnosť fasády. Bez ohľadu na to, či ide o kontaktný zatepľovací systém s využitím expandovaného polystyrénu alebo minerálnej vlny, kľúčový je výber materiálov i kvalita práce. Mapei ponúka spoľahlivý tepelnoizolačný systém Mapetherm na tepelnú izoláciu fasád nových alebo obnovovaných budov.

Ak chcete znížiť náklady na vykurovanie domu a neplánujete v podkroví bývať teraz ani v budúcnosti, mali by ste zvážiť izoláciu podlahy v podkroví. Správna izolácia týchto priestorov pomôže udržať tepelný komfort vášho domu v zime a v lete, čo v konečnom dôsledku zníži vaše účty za energie. Hoci sa mnohí majitelia domov rozhodnú na zateplenie podlahy v podkroví najať odborníkov, s trochou znalostí a úsilia je možné túto prácu vykonať aj svojpomocne.

Zateplenie fasády nie je projekt, pri ktorom by ste mali šetriť. Obzvlášť na odbornom poradenstve alebo výbere materiálu. Cieľom je znížiť energetickú náročnosť domu, zamedziť v zime úniku tepla, v lete prehrievaniu stien a chrániť nehnuteľnosť pred opotrebovaním. To prináša z dlhodobého hľadiska oveľa väčšiu úsporu.

Potrebovala by vaša šikmá strecha zatepliť? Teraz je ten správny čas, keď to môžete vyriešiť poriadne a na dlhé roky. Správne zateplenie šikmej strechy dokáže ušetriť až 30 % tepla na vykurovanie, tak prečo sa uspokojiť s menšou úsporou? Prinášame vám niekoľko spoľahlivých rád, ktorých sa treba držať.

Na chate či chalupe trávia ľudia pomerne krátky čas, no ani tam ich nemusia trápiť chladné noci a horúce dni. V správne zateplenom rekreačnom domčeku si môžu užiť tepelnú pohodu aj cez dovolenky.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že zaizolovať dom ešte pred začiatkom zimy je v podstate nemožné. Veď stavebné materiály takmer zmizli z pultov a tie, ktoré sa kúpiť dajú, sú násobne drahšie než pred pár mesiacmi. Stačí však trochu zmeniť uhol pohľadu a výsledný obrázok je iný: zaizolovať dom sa dá aj za jediný deň!