Záhrada

Praktické informácie pre záhradkárov a záhradníkov. Všetko o sadení, pestovaní, hnojení, postrekovaní a starostlivosti o úžitkové a okrasné rastliny.

Dátum v kalendári dáva tušiť, že je čas na februárový rez. Patrí k základným krokom v starostlivosti o niektoré druhy ovocných stromov a môže mať veľký vplyv na ich zdravie i úrodu. Čo vykonaním predjarného rezu získate, ako k rezu pristupovať a pre ktoré stromy prináša najväčší osoh?

„Keď sa postavím pre regál so semienkami v obchode, čas prestáva plynúť…“ Je to tu – prichádza nová záhradkárska sezóna! Toto obdobie je pre záhradkárov plné plánovania, vízií a snahy robiť veci zase o kúsok lepšie. Nové aj overené odrody, bohaté kvety či veľká úroda – cesta k tomu začína starostlivým výberom osiva. Pozrite si nasledujúce tipy, ako postupovať pri výbere semienok na sadenie.

Biely povlak na substráte v kvetináči izbovej rastliny zvyčajne neveští nič dobré a takmer každý pestovateľ spozornie. Najčastejšie ide o pleseň, ktorá sa v substráte rozšírila, pretože pre ňu vznikli vhodné podmienky. A hoci samotnej rastline nemusí uškodiť, vylučované spóry plesní v uzatvorenom interiéri zhoršujú kvalitu vzduchu a môžu spôsobiť problémy alergikom i ľuďom s ochoreniami dýchacích ciest.

Kde sa diskutuje