Chalupa

Všetko o chatách, záhradných chatkách a chalupách. Inšpirujte sa zaujímavými tipmi a informáciami, ktoré zaujmú nielen chalupárov.

Miesto, kde sa snúbia prírodné materiály a čaro minulosti. Čas sa tu zastavil a poznačil chalúpku, ale v tom dobrom zmysle – plynúce roky jej len prospeli a citlivá prerábka vyzdvihla jej ducha. Becirk, neobyčajne obyčajná a výnimočná chalupa, ktorá je hrdá na svoj vek a je ako kvalitné víno – čím staršia, tým krajšia a lepšie „chutí“.

Manželia Petrulovci našli svoju srdcovú záležitosť v lone prírody. Obrovská zelená plocha, súkromie, zvieratá a únik od každodenných starostí či ruchu mesta. To všetko sa im podarilo v Košeckom Podhradí. Vybudovali oázu pokoja, kde si ľudia dobijú baterky, spomalia a cítia sa skutočne šťastní.

Nekonečná tortúra a miestami aj byrokracia na úradoch sa vyplatila. Roky plynuli, ale sen sa splnil. Romantická drevenica Roubenka Kamennka v krásnej juhočeskej dedinke Kamenná Lhota u Borotína odráža temperament majiteľky a je výsledkom húževnatosti v kombinácii so zmyslom pre detaily a citom k prírode.