Návody

Praktické inšpirácie, pracovné postupy, detailné návody a názorné ukážky toho, ako skrášliť a spríjemniť svoje bývanie vlastnými rukami.

V súvislosti s prevádzkou chladničky sa môže vyskytnúť niekoľko chýb až porúch. Niektoré dokážete odstrániť svojpomocne, k iným už budete potrebovať pomoc od skúseného odborníka. Čo robiť, ak chladnička nechladí, je hlučná alebo z nej vyteká voda? Pozrime sa spolu na najčastejšie poruchy chladničiek a ich možné príčiny.

Trápi vás zanesená sprchová hlavica, cez ktorú už voda neprúdi rovnomerne a ani na pohľad nevyzerá najlepšie? Skôr, ako sa rozhodnete pre definitívnu výmenu za nový kus, skúste ju vyčistiť pomocou obľúbených domácich pomocníkov – octu a jedlej sódy.

Upchatý odtok je vždy nepríjemným prekvapením. Koľkokrát ste už museli volať inštalatéra alebo použiť silnú chémiu z drogérie? To, samozrejme, niečo stojí. Omnoho lepšie je predchádzať upchaniu odtoku a čistiť ho priebežne. Nepotrebujete na to žiadne agresívne prípravky, ani veľa peňazí – vyskúšajte použiť špeciálne nastrihanú slamku na nápoje. Takéto čistenie sa oplatí najmä vtedy, ak máte doma niekoho s dlhými vlasmi.

Odmrazovanie mrazničky nie je činnosť, ktorá by patrila k obľúbeným. Z času na čas ju však treba vykonať, aby mohla mraznička fungovať tak, ako sa od nej očakáva. Je totiž v nepretržitej 24-hodinovej prevádzke a akékoľvek nedostatky môžu ohroziť jej životnosť a vám v nemalej miere navýšiť i účty za elektrickú energiu. Pozrite si nasledujúce praktické tipy, ako rozmraziť mrazničku a dostať ju naspäť do ideálneho stavu.

Kde sa diskutuje