Úvod Dom Stavebný materiál

Stavebný materiál

Praktické informácie a tipy, ktoré vám pomôžu pri výbere a použití stavebného materiálu, potrebného pri menších opravách, rekonštrukcii alebo stavbe.

Kvalitné plastové okná dokážu pri dobrej starostlivosti slúžiť celé desaťročia. Ich životnosť však nie jej nekonečná a po určitom čase ich treba vymeniť. Ak majú okná viac ako 15-20 rokov, len ťažko dokážu splniť súčasné nároky na funkčnosť či energetickú účinnosť.

Vymeňte svoje staré strešné okná za nové. Rýchly technologický vývoj posúva kvalitu výrobkov na úplne inú úroveň ako pred rokmi. Platí to aj v prípade strešných okien, kde sa v súčasnosti už štandardne využíva zasklenie trojsklom. Ušetrite na energiách v zimných mesiacoch a využite tepelnoizolačné kvality strešných okien naplno.

Súčasné balenie odráža lokálnu výrobu a čisto minerálne zloženie. Vďaka tomu, že náter obsahuje 99 % prírodných surovín bez obsahu prchavých látok, pomáha udržovať čistý a zdravý domov.

Zaujímate sa o zelené témy, akými sú cirkulárna ekonomika či trvalo udržateľná výstavba, ale neviete, ako by ste mohli prispieť k znižovaniu environmentálnej záťaže a tým k zelenej budúcnosti? Niekedy stačí naozaj málo. Skúste sa priblížiť k prírode modernou ekologickou dlažbou, ktorá vďaka svojmu tvaru dodá vydláždeným plochám nielen zaujímavý vzhľad, ale vytvorí aj priestor pre zeleň.

Dutinové hmoždinky Knauf Hartmut sú špeciálne navrhnuté pre montáž ťažkých predmetov do sadrokartónu. Vhodné sú pre jedno- až trojvrstvové opláštenie sadrokartónovými doskami hr. 12,5 alebo 15 mm.

Čistenie po stavebných prácach? Kto by sa na to tešil. Už sme radi, že máme hotovo a teraz je potrebné čistiť zvyšky škárovacej malty, či maľovky. S rýchlym čistením pomôže UltraCare Multicleaner od Mapei.

Lepidlo tvoria v celkovom rozpočte realizácie obkladu alebo dlažby len jednotky percent. Napriek tomu sa občas objavuje snaha na nich šetriť. Nie sú totiž vidieť. Pritom práve tieto položky výrazným spôsobom ovplyvňujú vzhľad aj životnosť výsledného diela.

Kombináciou tradičných a inovatívnych stavebných materiálov, vhodných na rekonštrukcie všetkého druhu, sú Ytong, Silka a Multipor. Stavebník rekonštruujúci svoj starší dom alebo byt z nich dokáže vytvoriť vydarené, kvalitné a nadčasové dielo.

Kde sa diskutuje