Úvod Záhrada Okrasná záhrada

Okrasná záhrada

Osvedčené záhradkárske tipy a odporúčania ako oživiť záhradku pomocou kvetov, okrasných drevín, malých záhradných stavieb, jazierok či fontánok.

Pivónie sú považované za najkrajšie ozdoby jarných záhrad. Ich impozantné kvety lákajú pozornosť už z diaľky. Z blízka zase ohurujú nežnosťou, farbami a krásnou vôňou. To všetko za podmienok, že sa puky na pivónii vyvinú a naplno rozkvitnú. Máte pivóniu na záhrade? Nenechajte si ujsť tipy, ako ju podporiť do silného kvitnutia, z ktorého budete mať radosť.

Pestovanie ruží je často považované za náročné, pretože si vyžadujú pravidelné prerezávanie a údržbu. Aj keď to možno pre ruže dávnejšie platilo, v posledných rokoch sa vyšľachtili a kultivovali tak, aby bolo ich pestovanie pre záhradkárov jednoduchšie.

Tuje patria medzi obľúbené záhradné dreviny. Ich hustý a rovnomerný rast ich predurčuje na použitie do živých plotov, no krásne sa vynímajú aj ako izolované solitéry. Avšak, to všetko len do chvíle kým nezačnú hnednúť. Hnednutie tují je jedným z častých problémov a bez skorého zásahu môžu byť škody nezvratné. Čo býva príčinou hnednutia tují a na čo si dávať pozor?

Prvosienky, známe aj ako primule, patria už tradične k prvým kvetom. Zdobia jarné výsadby, okenné parapety a potešia záplavou farebných kvetov. Ak ste si prvosienky doniesli zo supermarketu alebo z hobby obchodu, je dobré vedieť, ako sa o tieto kvitnúce krásky postarať, aby vám robili radosť čo najdlhšie.

Vojsť do záhradného centra a odchádzať s hotovými dopestovanými trvalkami – to je jednoducho dobrý pocit. No ešte lepší sa dostaví, ak si trvalky dopestujete od úplného začiatku a toho najmenšieho semienka. Aké trvalky pestované zo semien spestria vašu záhradu a urobia vám radosť? Vybrali sme desať zaujímavých rastlín, ktoré zdobia už nejeden záhon.

Kde sa diskutuje