Úvod Návody Stavba domu

Stavba domu

Praktické pracovné postupy a návody k svojpomocnej rekonštrukcii a stavebným prácam na dome.

Laická verejnosť sa mnohokrát mylne domnieva, že keď majú postavenú hrubú stavbu, stačí dorobiť už len zopár maličkostí a môžu sa nasťahovať. O tom, že opak je pravdou, nám porozprával Ing. Samuel Župa, konateľ architektonického štúdia DEVLEV, s ktorým sme sa rozhodli spoločne bližšie objasniť nielen pojem hrubá stavba, ale napríklad aj pojmy holobyt či holodom, štandard a vyšší štandard.

Sadrokartónová doska je vhodná na mechanicky namáhané konštrukcie a špeciálne akustické konštrukcie. Doska DFH2IR sa používa v priestoroch s vyššou relatívnou vlhkosťou 75 % (85 % počas menej ako 10 hodín, 100 % počas menej ako 2 hodín), s vysokou tvrdosťou povrchu a zvýšenou pevnosťou jadra.

V letných horúčavách vyhľadávame komfort, chládok a tieň domácnosti. Ľahké vonkajšie rolety VELUX vás ochránia pred spaľujúcimi horúčavami, pretože výrazne znižujú prichádzajúce teplo, a budú vašimi pomocníkmi ešte mnoho liet.

V letných mesiacoch mnohí ľudia hľadajú spôsoby, ako zostať v chládku a vyhnúť sa nadmernému teplu vo svojich domovoch. To môže viesť k tomu, že sa spoliehajú na rôzne „zlepšováky“, ktoré v konečnom dôsledku môžu byť neúčinné alebo až nebezpečné pre ich domovy a zdravie. Aj keď sú takéto „zlepšováky“ populárne, mali by ste sa rozhodnúť pre bezpečné a účinné riešenia.

V letných teplotách hľadáme komfort, chládok a tieň v domácnosti. Ľahké vonkajšie rolety VELUX vás ochránia pred spaľujúcimi horúčavami, pretože výrazne znižujú prichádzajúce teplo a pomáhajú príjemnej vnútornej klíme.

Minulý rok na jeseň sme na našej letnej kuchynke svojpomocne menili strešnú krytinu. Na tento rok som si nechal štíty na streche. Z výmeny krytiny mi zostali staré strešné laty, ktoré som použil na montáž dreveného obkladu, na výrobu okien som využil palety a nový vzhľad štítu dodal drevený obklad.

Rodák z Karlových Varov už približne v desiatich rokoch sníval o tom, že si jedného dňa sám postaví dom, alebo aspoň zrekonštruuje starú rodinnú garáž. Napokon sa Radek Pospíšil (20) v šestnástich rokoch pustil do výstavby malého domčeku, v ktorom už rok žije a ktorý ho motivoval k tomu, aby v stavbách tohto typu pokračoval.