Hydroizolácia vaňového kúta
Voda si nájde cestu aj cez dobre uložený Oobklad či dlažbu. Steny sa nepretržite chvejú, pohybujú a tvoria sa mikrotrhliny. Hydroizolácia pod obkladom zabráni vytopeniu susedov, ak voda zatečie za vaňu alebo za sprchovací kút.
Galéria
UROB SI SÁMnáročnosť: ***
čas: 2 dni
náklady: 65 €
ľudia: 1
obdobie: celoročne
KONTROLNÝ ZOZNAM MATERIÁL 65 € NÁRADIE |
PRACOVNÝ POSTUP
1. Podklad
Nasiakavé podklady ošetríme neriedeným penetračný náterom Ceresit CT 17, necháme ho schnúť 2 hodiny. Nerovnú podlahu vyrovnáme samonivelizačnou stierkou.
2. Tesniaci materiál
Po jej vytvrdnutí do kúta a do stykov stien a podlahy dôkladne nanesieme tesniaci materiál Ceresit CL 51 v šírke tesniaceho pása.
3. Pásy
Najprv prilepíme a dobre pritlačíme vodorovný kus pása v kúte. Naň nanesieme dostatočné množstvo tesniaceho materiálu. Kúty sú pri utesňovaní dôležité.
4. V celej dĺžke
Postup opakujeme aj na zvislých a vodorovných stykoch stien a podlahy. Pásy vkladáme do čerstvej vrstvy Ceresit CL 51 a prekrývame ich druhou vrstvou.
5. Celoplošne
Neriedený Ceresit CL 51 nanesieme valčekom na celú izolovanú plochu, najprv v prvej vrstve.
6. Druhá vrstva
Počkáme 1,5 hodiny a nanesieme druhú vrstvu. Pokračujeme postupným obkladaním izolovaných plôch. Škárujeme flexibilnou škárovacou hmotou.
7. Utesnenie obkladu
Po dokončení obkladu aplikujeme na dilatačné, montážne a stykové škáry tesniaci povrazec a silikónový tmel.
DOBRÁ RADA
Najprv zhotovte obklad a až potom osaďte sanitárne predmety – napríklad vaňu. Vyhnete sa tak zbytočnej práci pri orezávaní obkladu pri vani.
Text: Ing. arch. Jana Macinská podľa podkladov Henkel
Foto: thinkstock.com, Henkel
Zdroj: časopis Urob si sám, JAGA GROUP, s.r.o.
Komentáre