Staviame schodisko z pórobetónu
Riešenie prístupu na vyššie podlažia domu nám môže spôsobiť nemálo vrások na čele. Okrem toho, že schodisko väčšinou potrebujeme umiestniť do čo najmenšieho priestoru, musí spĺňať rozličné normy z hľadiska nosnosti bezpečnosti. Ak si chceme ušetriť starosti, objednáme jeho výrobu aj inštaláciu v špecializovanej firme. Keď nám je však takáto pasívna účasť na celom procese proti srsti, môžeme aj sami priložiť ruku k dielu. Jedným z konceptov, ktoré zvládneme zrealizovať svojpomocne, je schodisko z pórobetónových dielcov.
Galéria
Takéto schodisko je pochôdzne ihneď po položení schodiskových dielcov. Na jeho zhotovenie nepotrebujeme debnenie ani dodatočnú výstuž, takisto odpadá mokrý proces betónovania. Spájacím prvkom je tenkovrstvová malta, pomocou ktorej výstavba schodiska napreduje relatívne rýchlo. Pri novostavbe môžeme schodisko budovať zarovno s múrmi, v rekonštruovaných objektoch osádzame jednotlivé stupne na dodatočnú podmurovku. Pórobetón ako materiál sa vyznačuje nízkou objemovou hmotnosťou a spĺňa kritériá triedy A1 požiarnej odolnosti. Schodiskové dielce z vystuženého pórobetónu P3,3-600 nám vyrobia na mieru na základe objednávky, takže si nemusíme robiť starosti s dodatočnou úpravou ich veľkosti. Aby sme sa pri realizácii nepomýlili, dodajú nám ich aj s presným výkresom skladby a plánom kladenia.
„Pórobetón ako materiál sa vyznačuje nízkou objemovou hmotnosťou a spĺňa kritériá triedy A1 požiarnej odolnosti.“A1 je kritérium reakcie materiálu na oheň, nie požiarnu odolnosť.
Da sa toto riesenie pouzit aj pre vybudovanie vonkajsich vstupnych schodov do domu?