Postav svoj sen s PORFIXom, ideálnym materiálom pre Vašu stavbu!

Postav svoj sen s PORFIXom, ideálnym materiálom pre Vašu stavbu!

PORFIX - pórobetón má na Slovensku 50-ročnú tradíciu. Je to materiál, z ktorého postavíte svoj sen veľmi rýchlo, ľahko a úsporne. Prečítajte si, aké sú jeho ďalšie výhody.

1) Ľahká opracovateľnosť – ľahký pórovitý materiál je rýchlo a presne opracovateľný na požadovanú mieru  bez zbytočného odpadu, jednoduchým a cenovo dostupným náradím. Materiál sa reže, brúsi, vŕta, frézuje a to všetko bez veľkých odborných návykov a skúseností. 

2) Rýchlosť výstavby – stavebný systém PORFIX umožňuje použitie všetkých konštrukčných prvkov tak, aby stavba bola zrealizovaná rýchlo. Variabilná skladba týchto prvkov sa dokáže prispôsobiť aj tým najneobvyklejším požiadavkám a konštrukčným detailom. Všetky konštrukčné prvky sú riešené tak, aby pri zabudovaní do stavby mali jednotný pórobetónový povrch.

3) Jednoduché drážkovanie – všetky drážky a rozvody pre vodu, odpad a elektrinu sa dajú zrealizovať veľmi presne, čo vedie k úspore času a materiálu pri ich vytváraní a začisťovaní.  

4) Jednoduché omietanie – presnosť pórobetónových tvárnic a priečkoviek vedie k nízkej spotrebe omietok, ktoré je možné vďaka tomu nanášať v tenkej vrstve podľa odporúčania výrobcu konkrétnej omietkovej zmesi. 

5) Pórobetón – univerzálny stavebný poklad – univerzálnosť pórobetónu spočíva vo vyváženej kombinácií nízkej objemovej hmotnosti s dobrou konštrukčnou pevnosťou. Nízku objemovú hmotnosť zabezpečuje pórovitosť materiálu, konštrukčnú pevnosť tvorí veľmi pevná kryštalická štruktúra medzipórových stien. Nízka hmotnosť umožňuje tvarovať pórobetónové výrobky do väčších rozmerov v súlade s ergonomickými požiadavkami. Tieto rozmery zvyšujú rýchlosť výstavby a znižujú  spotrebu spojovacej malty. 

6) Tepelno – izolačné vlastnosti – pórobetónová hmota je svojou štruktúrou, kde póry predstavujú cca 50% objemu materiálu, ideálnym tepelno-izolačným materiálom. Niektoré konštrukcie z pórobetónu spĺňajú vo väčšine prípadov tepelno-technické požiadavky súčasných noriem bez dodatočného zateplenia. Táto skutočnosť vylučuje projekčné, staticko-fyzikálne a technické problémy, ktoré majú pri kombinovaných technikách za následok aj cenový nárast takýchto realizácií. Rovnomernosť pórobetónových stien a stropov ( oproti komplikovaným zatepleným konštrukciám) ovplyvňuje pozitívne prestupy tepla, vodných pár a vzduchu. 

Tisíce malých vzduchových dutiniek vyrovnávajú vonkajšie zmeny teploty a vytvárajú stabilnú a príjemnú klímu v miestnostiach. Pórobetón chráni pre chladom rovnako ako pred teplom, vyrovnáva vlhkostné zmeny v miestnostiach a tiež umožňuje vodným parám postupný prestup obvodovou stenou. 

7) Požiarna bezpečnosť – podľa slovenských a aj medzinárodných technických noriem je pórobetón nehorľavým materiálom a je zaradený podľa reakcie na oheň do triedy A1. Stavebný materiál PORFIX je schopný svojimi vlastnosťami zabrániť rozšíreniu požiaru v stavbách bytového, občianskeho a priemyselného sektoru. Pri požiari sa z pórobetónu neuvoľňujú žiadne škodlivé plyny ani látky.  

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste8) Neobmedzená životnosť – autoklávovaním sa dosahuje kryštalicky stabilná a objemovo stála hmota, v ktorej sa mení len postupne klesajúci obsah fyzikálne viazanej vody. 

Pórobetón pri expedičnej vlhkosti nie je citlivý na mráz. Kapilárna a pórovitá štruktúra zabezpečuje mrazuvzdornosť bez zmeny stavebno-technických parametrov pórobetónovej hmoty. Avšak pri nezastrešených a neukončených stavbách je potrebné  pórobetónový materiál chrániť pred zmrazovacími cyklami (dážď-mráz) prekrytím nepremokavým materiálom. Životnosť takto chráneného pórobetónu je neobmedzená. 

9) Akustické vlastnosti – pórovitá štruktúra aj pri relatívne nízkej objemovej hmotnosti stien s priečok z pórobetónu zabezpečuje dobrú izoláciu zvukov. Zvýšené požiadavky na dokonalú zvukovú izoláciu sa dajú riešiť v doporučených kombináciách sendvičových stien priečok PORFIX s tenkými vrstvami minerálnej vlny a sadrokartónu. 

Nakúp, zaregistruj sa a vyhraj! PORFIX teraz ponúka veľkú SÚŤAŽ.

1. Nakúp – podmienkou na účasť v súťaži je nákup výrobkov PORFIX v min. hodnote 10€
2. Zaregistruj sa – na webových stránkach PORFIX zapíšete svoje iniciály, údaje z účtenky v minimálnej hodnote 10€ za materiál PORFIX a čakáte na bod 3.
3. Vyhraj – PORFIX si dal záležať na tom, aby v tomto období vyhralo naozaj veľa zákazníkov. V tejto súťaži máte šancu na výhru oveľa vyššiu ako u ostatných spotrebiteľských súťaží.

V období od 4.5.2015 do 28.6.2015 vyhrá každý týždeň 5 zákazníkov. Každý z nich vyhráva 350€. To znamená, že za 8 týždňov súťaže PORFIX poteší celkom 40 zákazníkov sumou 50€ a jedného zaregistrovaného šťastlivca, ktorý odpovie čo najskôr a hlavne správne na súťažnú otázku obdaruje čiastou 15000€ 

Čo Vy na to? Stojí za to rekonštruovať byt, alebo si postaviť vysnívaný rodinný dom, alebo garáž pre štvorkolesového miláčika s PORFIXom? Odpoveď je jasná . ÁNO! 

www.porfix-sk

PR článok spoločnosti PORFIX – pórobetón, a.s.  

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.