Postav svoj sen s PORFIXom, ideálnym materiálom pre Vašu stavbu!

Postav svoj sen s PORFIXom, ideálnym materiálom pre Vašu stavbu!

PORFIX - pórobetón má na Slovensku 50-ročnú tradíciu. Je to materiál, z ktorého postavíte svoj sen veľmi rýchlo, ľahko a úsporne. Prečítajte si, aké sú jeho ďalšie výhody.

1) Ľahká opracovateľnosť – ľahký pórovitý materiál je rýchlo a presne opracovateľný na požadovanú mieru  bez zbytočného odpadu, jednoduchým a cenovo dostupným náradím. Materiál sa reže, brúsi, vŕta, frézuje a to všetko bez veľkých odborných návykov a skúseností. 

2) Rýchlosť výstavby – stavebný systém PORFIX umožňuje použitie všetkých konštrukčných prvkov tak, aby stavba bola zrealizovaná rýchlo. Variabilná skladba týchto prvkov sa dokáže prispôsobiť aj tým najneobvyklejším požiadavkám a konštrukčným detailom. Všetky konštrukčné prvky sú riešené tak, aby pri zabudovaní do stavby mali jednotný pórobetónový povrch.

3) Jednoduché drážkovanie – všetky drážky a rozvody pre vodu, odpad a elektrinu sa dajú zrealizovať veľmi presne, čo vedie k úspore času a materiálu pri ich vytváraní a začisťovaní.  

4) Jednoduché omietanie – presnosť pórobetónových tvárnic a priečkoviek vedie k nízkej spotrebe omietok, ktoré je možné vďaka tomu nanášať v tenkej vrstve podľa odporúčania výrobcu konkrétnej omietkovej zmesi. 

5) Pórobetón – univerzálny stavebný poklad – univerzálnosť pórobetónu spočíva vo vyváženej kombinácií nízkej objemovej hmotnosti s dobrou konštrukčnou pevnosťou. Nízku objemovú hmotnosť zabezpečuje pórovitosť materiálu, konštrukčnú pevnosť tvorí veľmi pevná kryštalická štruktúra medzipórových stien. Nízka hmotnosť umožňuje tvarovať pórobetónové výrobky do väčších rozmerov v súlade s ergonomickými požiadavkami. Tieto rozmery zvyšujú rýchlosť výstavby a znižujú  spotrebu spojovacej malty. 

6) Tepelno – izolačné vlastnosti – pórobetónová hmota je svojou štruktúrou, kde póry predstavujú cca 50% objemu materiálu, ideálnym tepelno-izolačným materiálom. Niektoré konštrukcie z pórobetónu spĺňajú vo väčšine prípadov tepelno-technické požiadavky súčasných noriem bez dodatočného zateplenia. Táto skutočnosť vylučuje projekčné, staticko-fyzikálne a technické problémy, ktoré majú pri kombinovaných technikách za následok aj cenový nárast takýchto realizácií. Rovnomernosť pórobetónových stien a stropov ( oproti komplikovaným zatepleným konštrukciám) ovplyvňuje pozitívne prestupy tepla, vodných pár a vzduchu. 

Tisíce malých vzduchových dutiniek vyrovnávajú vonkajšie zmeny teploty a vytvárajú stabilnú a príjemnú klímu v miestnostiach. Pórobetón chráni pre chladom rovnako ako pred teplom, vyrovnáva vlhkostné zmeny v miestnostiach a tiež umožňuje vodným parám postupný prestup obvodovou stenou. 

7) Požiarna bezpečnosť – podľa slovenských a aj medzinárodných technických noriem je pórobetón nehorľavým materiálom a je zaradený podľa reakcie na oheň do triedy A1. Stavebný materiál PORFIX je schopný svojimi vlastnosťami zabrániť rozšíreniu požiaru v stavbách bytového, občianskeho a priemyselného sektoru. Pri požiari sa z pórobetónu neuvoľňujú žiadne škodlivé plyny ani látky.  

8) Neobmedzená životnosť – autoklávovaním sa dosahuje kryštalicky stabilná a objemovo stála hmota, v ktorej sa mení len postupne klesajúci obsah fyzikálne viazanej vody. 

Pórobetón pri expedičnej vlhkosti nie je citlivý na mráz. Kapilárna a pórovitá štruktúra zabezpečuje mrazuvzdornosť bez zmeny stavebno-technických parametrov pórobetónovej hmoty. Avšak pri nezastrešených a neukončených stavbách je potrebné  pórobetónový materiál chrániť pred zmrazovacími cyklami (dážď-mráz) prekrytím nepremokavým materiálom. Životnosť takto chráneného pórobetónu je neobmedzená. 

9) Akustické vlastnosti – pórovitá štruktúra aj pri relatívne nízkej objemovej hmotnosti stien s priečok z pórobetónu zabezpečuje dobrú izoláciu zvukov. Zvýšené požiadavky na dokonalú zvukovú izoláciu sa dajú riešiť v doporučených kombináciách sendvičových stien priečok PORFIX s tenkými vrstvami minerálnej vlny a sadrokartónu. 

Nakúp, zaregistruj sa a vyhraj! PORFIX teraz ponúka veľkú SÚŤAŽ.

1. Nakúp – podmienkou na účasť v súťaži je nákup výrobkov PORFIX v min. hodnote 10€
2. Zaregistruj sa – na webových stránkach PORFIX zapíšete svoje iniciály, údaje z účtenky v minimálnej hodnote 10€ za materiál PORFIX a čakáte na bod 3.
3. Vyhraj – PORFIX si dal záležať na tom, aby v tomto období vyhralo naozaj veľa zákazníkov. V tejto súťaži máte šancu na výhru oveľa vyššiu ako u ostatných spotrebiteľských súťaží.

V období od 4.5.2015 do 28.6.2015 vyhrá každý týždeň 5 zákazníkov. Každý z nich vyhráva 350€. To znamená, že za 8 týždňov súťaže PORFIX poteší celkom 40 zákazníkov sumou 50€ a jedného zaregistrovaného šťastlivca, ktorý odpovie čo najskôr a hlavne správne na súťažnú otázku obdaruje čiastou 15000€ 

Čo Vy na to? Stojí za to rekonštruovať byt, alebo si postaviť vysnívaný rodinný dom, alebo garáž pre štvorkolesového miláčika s PORFIXom? Odpoveď je jasná . ÁNO! 

www.porfix-sk

PR článok spoločnosti PORFIX – pórobetón, a.s.  

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.