Priečky jednoducho a pre pokoj v dome!
Či už sa púšťate do rekonštrukcie, nadstavby či novostavby, pri priečkach by vám nemalo uniknúť zoznámenie sa s Ytongom. Oceníte, že je ľahký, tvarovateľný a prácu s ním zvládne aj laik. Ľahko sa v ňom robia rozvody a inštalujú prvky zariadenia. A ak si potrpíte na ticho v spálni alebo potrebujete ušetriť pár centimetrov šírky, je tu Silka od toho istého výrobcu.
Systém stavebných komponentov Ytong zahŕňa celé portfólio prvkov, vrátane schodov, stropov i strechy. Priečkové tvárnice však patria k tým najpoužívanejším a najznámejším prvkom. Hlavným dôvodom je opracovateľnosť a ľahkosť – možno ich ľahko tvarovať a vďaka nízkej hmotnosti je s nimi ľahká manipulácia aj napríklad v poschodí. Nebudete potrebovať ani klasickú maltu – lepidlo pre Ytong si pripravíte bez miešačky a spotrebujete ho vďaka tenkovrstvovému murovania minimum. Čo v prípade spomínaných rekonštrukcií a nadstavieb oceníte, najmä ak sa do úprav púšťate sami. Ďalšou praktickou výhodou je tiež to, že sa do Ytongu ľahko inštalujú rozvody aj prvky zariadenia interiéru.
Pár slov s architektom o priečkach z Ytongu
Unikátnou vlastnosťou Ytongu je, že umožňuje tvarovo atypické riešenia. Okrem tvárnic, ktoré si prispôsobíte jednoduchým rezaním, čo je veľmi úsporné s ohľadom na spotrebu materiálu, systém zahŕňa aj oblúkové segmenty. Preto je Ytong obľúbený aj u architektov, ktorí projektujú domy atypických tvarov, pôdorysov či interiérov. Potvrdzuje to svojou prácou napríklad Ing. Arch. Zdeněk Fránek, jeden z najznámejších súčasných architektov. Vo svojej práci často kombinuje mnoho rôznorodých materiálov, pre stavbu priečok však spravidla používa Ytong. „Tvárnice z Ytongu majú nízku hmotnosť, ľahkú montáž a jednoduchú použiteľnosť v zaoblených a atypických tvaroch. Kvalitu tohto materiálu sme si už mnohokrát overili. Mám rád čisté a jednoduché riešenia, preto priečky navrhujem z Ytongu,“ uvádza Zdeněk Fránek.
Silka – pre tenké steny a akustickú pohodu
Ak zvažujete vo svojom projekte doslova každý centimeter alebo chcete zvýšiť protihlukovú ochranu napríklad spálne či detskej izby, výrobca Ytongu ponúka tvárnice s podobným, takisto čisto prírodným zložením, Silka. „Už tvárnice s hrúbkou 240 mm spĺňajú normu na protihlukovú ochranu pre 55 dB, priečka s hrúbkou 100 mm potom dodržiava útlm pre akusticky chránenú miestnosť,“ vysvetľuje Ing. Lucie Šnajdrová, technická poradkyňa Ytongu. „Silka je čím ďalej obľúbenejšia aj v prípade rodinných domov. Vďaka tomu, že so Silkou postačuje hrúbka steny 17,5 cm, je žiadaná medzi investormi napríklad pre veľmi malé pozemky, kde takto ušetria zastavanú plochu,“ dodáva Ing. Šnajdrová.
S výberom optimálneho riešenia aj výpočtom materiálu vám v Ytongu pomôžu a ak sa naozaj chystáte pustiť sa do diela vlastnými silami, je možné si zapožičať aj náradie. Ak staviate so stavebnou firmou, myslite na to, že úspora materiálu aj času výstavby znamená vašu úsporu nákladov.
www.ytong.sk
ZDROJ PR článok spoločnosti Xella Slovensko, spol. s r.o.
Komentáre