Tvárnice Ytong a Silka
Zdroj: Xella

Tvárnice Ytong a Silka súčasne tepelne izolujú aj akumulujú

Ako stavebné materiály majú pórobetónové tvárnice Ytong aj vápenno-pieskové tvárnice Silka jedinečné zloženie, vďaka ktorému sú to tvárnice tepelnoizolačné a zároveň akumulačné. To je dôležitá výhoda, pretože domy postavené z týchto tvárnic si v zime dlhšie udržujú teplo a v lete zostávajú dlhšie chladnejšie. Stručne povedané, ušetríte s nimi náklady na vykurovanie a menšia bude aj vaša potreba chladenia, ktoré je náročné na elektrickú energiu.

Tvárnice Silka aj Ytong navyše dosahujú veľmi dobré výsledky z hľadiska zvukovej izolácie, čo je pre väčšinu z nás kľúčová vlastnosť bývania. Vápenno-pieskové tvárnice Silka a pórobetónové tvárnice Ytong sú rovnako odolné voči vlhkosti a patria medzi najekologickejšie a najudržateľnejšie stavebné materiály. V neposlednom rade – a želajme si, aby to nemuseli dokazovať v praxi – sú tu ich výborné výsledky z hľadiska požiarnej odolnosti. Povrchovú úpravu stien z tvárnic Ytong a Silka môžete aplikovať behom chvíľky. Je vaše prostredie trochu hlučné? Potom sú riešením tvárnice Silka. Vysoká hmotnosť vápenno-pieskových tvárnic predstavuje vynikajúci tlmič hluku.

S tvárnicami Ytong staviate a izolujete zároveň

Každý chce mať dom, v ktorom sa nestráca teplo a ktorého náklady na energie sú nízke. S Ytongom môžete stavať jednovrstvové vonkajšie steny bez dodatočnej izolácie. Jednou z ciest k tomuto čoraz obľúbenejšiemu riešeniu je aj nová pórobetónová tvárnica Ytong Lambda YQ 500 P+D. Táto inovovaná tvárnica s perom, drážkou a kapsou nemá len originálne perá a drážku, ale v porovnaní s hladkými tvárnicami Ytong Lambda YQ ponúka aj nižšiu spotrebu malty. Nižšia je u nej aj prácnosť pri murovaní – na meter štvorcový vám bude stačiť menší počet tvárnic.

Ytong Lambda YQ
Zdroj: Xella

Tepelné mosty sú neviditeľnou príčinou vyšších účtov za energie a treba sa im za každú cenu vyhnúť

Vyskytujú sa v miestach, kde je tepelná izolácia konštrukcie nedostatočná. Klasickým miestom tepelných mostov je napríklad spojenie medzi stenami a podlahou. Aby spoločnosť Xella vyhovela tejto požiadavke, vyvinula okrem svojich klasických tvárnic aj pórobetónové zakladacie tvárnice Ytong Start. Tieto tvárnice eliminujú vznik tepelných mostov, znižujú vzlínanie vlhkosti pri výstavbe, minimalizujú riziko vzniku plesní v kritických detailoch a ideálne dopĺňajú výškový modul stien. Vďaka flexibilite a jednoduchému použitiu sú vápenno-pieskové tvárnice Silka a pórobetónové tvárnice Ytong ideálne pre vnútorné steny, či už sú nosné, alebo nie

S Ytongom je proces výstavby veľmi rýchly a flexibilný. Vďaka svojej odolnosti voči vlhkosti sú pórobetónové tvárnice vhodné aj do vlhkých miestností, ako sú kúpeľne, kuchyne a sklady. Vnútorné steny z tvárnic Silka zaisťujú príjemnú vnútornú klímu a zvukovú izoláciu.

Zdroj: PR článok Xella slovensko

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje