Rozostavaný tehlový rodinný dom
Galéria (4) Zdroj: HELUZ

Tehly HELUZ FAMILY spĺňajú parametre pre jednovrstvové murovanie

Dnešné tehly s veľkým počtom vzduchových dutín, tenkými „rebrami“ a premysleným systémovým spojom pero + drážka vyhovujú súčasným požiadavkám na nízkoenergetickú výstavbu bez toho, aby bolo nutné dom dodatočne zatepľovať. S tehlou v jedinom technologickom kroku vyriešite tak murovanie obvodových stien, ako tepelnú izoláciu.

Galéria

Rozostavaný tehlový rodinný dom
Tehly HELUZ FAMILY 2IN1 A HELUZ FAMILY 50
Rozostavaný tehlový rodinný dom

Parametre pre jednovrstvové murovanie spĺňajú tak tehly HELUZ FAMILY 2in1 plnené polystyrénovým granulátom, ako aj bez neho, a to tehly HELUZ FAMILY od šírky 44 cm. Obvodové steny z týchto tehál prevyšujú požiadavky na tepelnoizolačné parametre obvodových konštrukcií bez nutnosti ďalšieho zateplenia.

Rozostavaný tehlový rodinný dom
Zdroj: HELUZ

Sú vhodné na stavbu nízkoenergetických a pasívnych domov. V prípade pasívnych domov sa ročne prekúri maximálne 15 kWh/(m2a). Pasívne domy poskytujú ešte vyšší štandard energetickej účinnosti než nízkoenergetické domy a majú tak minimálny dopad na životné prostredie. Obvykle sa úplne obídu bez tradičného systému vykurovania a klimatizácie. Proti bežným stavbám tak pasívne domy usporia 70 – 90 % energie. 

Viac sa dozviete vo videu na stránkach spoločnosti HELUZ

Zdroj: HELUZ

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.