Zabráňte vlhnutiu v dome alebo v byte
Vlhnutie muriva môže spôsobovať: poškodená, absentujúca vodorovná a zvislá izolácia, zatekanie vody z poškodenej strechy, voda stekajúca po povrchu fasády budovy, tepelné mosty, kondenzácia vlhkosti v murive, poškodené potrubie, kondenzácia vlhkosti, nedostatočné vetranie.
Čo je následkom vlhnutia?
Vlhnutie sa prejavuje tvorbou vlhkých máp, plesní, potuchliny, narušovaním omietky a jej opadávaním, tvorbou soľných výkvetov v podobe kryštalického prášku.
Ako vlhnutie vplýva na zdravie?
Na mokrých stenách sa tvoria plesne, vdychovanie spór plesní spôsobuje zdravotné problémy, ako je malátnosť, oslabená imunita, zápaly očných spojiviek a iné.
Čo býva hlavnou príčinou vlhnutia?
Vlhnutie muriva vzhľadom na vek stavby je vo väčšine prípadov spôsobené prestupom vlhkosti cez poškodenú alebo nekvalitne zrealizovanú vodorovnú alebo zvislú hydroizoláciu. Samotný hydroizolačný materiál, napr. asfaltový pás, má životnosť 20 až 40 rokov, v závislosti od druhu, kvality, hrúbky. Izolačný materiál postupom času stráca svoje hydroizolačné vlastnosti, narušuje sa, cez trhliny vlhkosť prestupuje do muriva a kapilárne vzlína murivom.
Obnovenie vodorovnej a zvislej izolácie stavby tlakovou injektážou
Pri poškodenej vodorovnej či zvislej izolácii stavby odporúčame využiť technológiu tlakovej aplikácie izolačnej hmoty WBg do muriva, bez nutnosti odkopávania stavby, obnažovania základov, narušenia statiky stavby. Izolačná hmota sa aplikuje tlakovou pumpou pod tlakom 2-3 bary, reaguje s vlhkosťou obsiahnutou v murive, rozpína sa a pozvoľne preniká kapilárnym systémom muriva. Izolačná hmota dokonale vyplní póry stavebného materiálu a vytvorí súvislú izolačnú vrstvu. Izolačná hmota obsahuje ióny striebra, má antibakteriálne účinky.
Bezplatné poradenstvo a zistenie príčiny vlhnutia
Info. linka +421 904 066 066
www.odvlhceniestavieb.sk
ELCOP, s.r.o.
Piesková 1153/14
949 01 Nitra
Zdroj: PR článok spoločnosti ELCOP, s.r.o.
Komentáre