Sanácia muriva
Galéria (8) Zdroj: AXALL

Mokré murivo? Vyriešime!

Najčastejšie riešime nedostatočnú alebo poškodenú zvislú či horizontálnu izoláciu, kde postupne dochádza k degradácii fólií a izolačných vrstiev.

Galéria

Sanácia muriva
Sanácia muriva
Sanácia muriva
Sanácia muriva
Sanácia muriva
Sanácia muriva
Sanácia muriva

Ako sa dá poškodená izolácia nahradiť?

Naša metóda sa od ostatných líši tým, že nielen vytvára bariéru proti prenikaniu vlhkosti, ale v prvom rade steny aktívne vysuší, pretože použitý špeciálny gél na báze prekrížených polymérov na seba viaže vodu, a to v obrovskom množstve (1 kg gélu pojme až 150 l vody). Tým, že gél na seba vodu naviaže, zväčší svoj objem, vytvára tlak a prenikne do kapilárneho systému celého muriva. Výhodou je, že murivo tak nenaruší, naopak, ešte ho spevní. Nehrozia žiadne statické problémy, ako napr. pri podrezávaní stien. Po vysušení sa z gélu vytvoria kryštáliky. Gél si aj po vysušení muriva udržuje svoju funkčnosť. Pri kontakte s vlhkosťou dôjde k jeho opätovnej aktivácii, vlhko znovu pohltí a opäť postupne vysuší.

Sanácia muriva
Zdroj: AXALL

Ako prebieha proces sanácie?

Pred samotnou injektážou je v niektorých prípadoch nutné oklepanie omietok až na samotné murivo z tehál či rôznych iných materiálov. Touto metódou možno sanovať aj kamenné steny. Po odvlhčení odporúčame na murivo naniesť bežnú vápennocementovú omietku. Následná kontrola prebieha po niekoľkých mesiacoch od sanácie.

Sanácia muriva
Zdroj: AXALL

Do akej hrúbky muriva metóda funguje?

Metódu možno úspešne aplikovať do hrúbky steny až 120 cm. Gél je netoxický, bez zápachu, obsahuje striebro a do budúcna pôsobí ako prevencia plesní.

Sanácia muriva
Zdroj: AXALL

Akú dlhú záruku na sanáciu poskytujeme?

Táto metóda pochádza z Nemecka, kde sa úspešne používa už niekoľko rokov. Máme výhradné zastúpenie pre Slovensko a Maďarsko. Najmodernejšou patentovanou technológiou odvlhčujeme a dlhodobo ochránime všetky typy muriva pred vlhkosťou. Rýchla aplikácia bez odkopávania, podrezávania a iných náročných mechanických zásahov. Injektážna hmota je nezávadný, netoxický a antibakteriálny materiál s obsahom striebra. ZÁRUKA 30 ROKOV!  

V prípade záujmu o obhliadku a cenovú ponuku stačí vyplniť formulár a budeme vás kontaktovať.

Viac na https://www.osetreniestavieb.sk/kalkulacia/

Zdroj: PR článok AXALL s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje