Venčenie psa je pravidelnou dennou aktivitou, no ak sa k nemu pridajú letné horúčavy, komplikácie v podobe prehriatia sa môžu u psa objaviť v priebehu niekoľkých desiatok minút. Dovtedy obľúbená a očakávaná aktivita si počas leta vyžaduje zopár zmien. Ako venčiť psa počas leta a aké detaily nepodceniť?
Domáce bylinkové maslá sa dajú pripraviť v mnohých podobách a využiť všestranne pri varení, pečení aj grilovaní. Bylinky a koreniny dodávajú arómu a vylepšujú chuť, maslo zase prepožičia lahodnosť. Ak patríte ku kulinárskym nadšencom, ktorí radi objavujú chutné kombinácie, nenechajte si ujsť tipy na doma pripravené bylinkové maslá.
Hľadáte odolnú trvalku na slnečné, teplé a možno i trochu kamenisté miesto? Máme jeden zaujímavý tip. Levízia kalifornská púta pozornosť ružicami dužinatých listov, z ktorých od mája do júla vyrastajú stonky bohato obsypané rozkošnými žiarivými kvetmi. Ak sa jej na vybranom mieste zapáči, poteší aj druhým kvitnutím na jeseň.
Leto je obdobím, kedy s nadšením pozorujeme dozrievajúce plody ovocných stromov. Aj v lete však ovocné stromy potrebujú starostlivosť, vďaka ktorej si udržia zdravý, silný a kontrolovaný rast.
S niektorými textíliami prichádzame do kontaktu aj bez toho, aby boli súčasťou nášho oblečenia. Ide o posteľné obliečky, uteráky a osušky. Ich pravidelné pranie je samozrejmosťou, no ako často ich meniť a čo má vplyv na frekvenciu výmeny?
Marinády sa stali neoddeliteľnou súčasťou grilovania. Postarajú sa o jedinečnú chuť, pomáhajú zjemniť suchšie kusy mäsa a aj všednú grilovačku premenia na nezabudnuteľný gastrozážitok. Poďte si spoločne s nami pozrieť tipy na najlepšie marinády na grilovanie, ktorých príprava nezaberie viac ako pár minút času.
Dozreté paradajky lákajú šťavnatosťou, chuťou a všestranným využitím. Cestu k nim však môže skrížiť niekoľko pestovateľských chýb, ktoré vás oberú nielen o kilá dozretých domácich paradajok, ale aj o chuť záhradkárčiť. Na čo si dávať pozor práve v letnom období?
Lišaja marinkového je zaujímavé pozorovať. Chvíľu môžete mať pocit, že sa pozeráte na drobného kolibríka, po priblížení však mnohí inštinktívne urobia krok späť pre obavu z uštipnutia. Lišaj marinkový nepatrí medzi vtáky ani k bodavému hmyzu. V skutočnosti je to motýľ netradičného vzhľadu, ktorý sa rád opätovne vracia do rozkvitnutých záhrad.
Drobné svetlofialové kvety, listy podobné mäte a obrovské lákadlo pre váľanie mačiek… Podľa týchto indícií majú majitelia mačiek pravdepodobne hneď jasno. Na mačky totiž kocúrnik (známy ako catnip) pôsobí ako magnet a vzbudzuje v nich hravosť a extra prítulnosť. Okrem toho, že je súčasťou mnohých hračiek pre mačky, krásne sa môže vynímať aj v záhradnom záhone.
Zámková dlažba je obľúbeným riešením pre plochy v okolí domu. S jej položením si po vzhliadnutí niekoľkých návodov hravo poradí aj domáci majster – začiatočník. Hoci dobre vyzerá a veľa znesie, s jedným nedostatkom budete bojovať opakovane. Prerastajúca burina nielenže kazí príjemnú estetiku, môže prispievať aj k postupnému poškodeniu jednotlivých kusov. Ako sa zbaviť buriny v exteriérovej dlažbe? Tentokrát sa pozrieme najmä riešenia, ktoré sú pre okolité prostredie menšou ekologickou záťažou.
Aj u vás sa cez víkend z každej strany ozýva monotónny zvuk kosačkových motorov? Kosenie trávy patrí k neodmysliteľne k základnej starostlivosti o trávnik, a práve v tomto období môžeme pozorovať najrýchlejší rast. Čo s pokosenou trávou? Ako ju prakticky využiť?
Diery v listoch môže mať na svedomí nenápadný chrobák! Zistite, kedy je najaktívnejší a čo naň platí
Všimli ste si ohryzené okraje na listoch okrasných drevín? Môže ísť o nočnú činnosť nosánika ryhovaného. Cez deň ukrytý v pôde či mulči sa v noci vyberá na hostinu smerom k rododendronom, azalkám, vavrínovcom a nepohrdne ani viničom či malinami. Ako ho v záhrade rozpoznať? Sú škodcami iba dospelé jedince alebo aj larvy?
Kde sa diskutuje