Penstemon hybridný
Farebná kombinácia trvaliek s krásnymi pastelovými farbami.
Trvalky
Názvom trvalky označujeme rastliny, ktoré nedrevnatejú. V zime ich nadzemné časti spravidla odumierajú a na jar, keď sa pôda znovu dostatočne prehreje, opäť vyrazia. Trvalky vykvitajú v rôznych obdobiach a dávajú vám tým možnosť plánovať záhradu tak, aby bola vašou pýchou po celý rok.
Výsadba
Skôr, než ich umiestnite do pôdy, nechajte trvalky nasiať vodu. Nakyprite zem v mieste výsadby, vyberte vykorenené rastliny z kultivačnej nádoby a vložte ich do pôdy. V teplom počasí nezabúdajte na poriadnu zálievku, ktorú vykonávajte vo večerných hodinách denne po dobu jedného týždňa. Týmto zaručíte, že vám bude rastlina najvyššej kvality dodaná našou firmou spôsobovať radosť dlhé roky a stane sa ozdobou vašej záhrady. Nesaďte však trvalky príliš blízko jednu k druhej, lebo málo priestoru znemožňuje ich riadny vývoj a rast.
Ochrana pred zimou
Trvalky sú spravidla odolné voči zime, ale na stále výkyvy teplôt v zimnom období reagujú často veľmi citlivo. Preto, keď vypuknú silné mrazy, je lepšie prikryť trvalky vrstvou jedľových alebo smrekových vetví. Ako ochranu pred zimou môžeme však použiť i ostrihané stonky trvaliek. Trvalky sa v zimnom období zatiahnú a začnú na jar opäť vyrážať. Večne zelené trvalky ako tarička, zvonček apulský alebo fialka ostrohatá by však nemali byť zakryté príliš nepriedušne, pretože by mohli zhniť. Keď na jar ustúpia nebezpečné mrazy, môžete zimnú pokrývku odstrániť a hneď pred začiatkom rastu prihnojiť špeciálnym hnojivom na trvalky.
Viac na www.sieberz.sk
Komentáre