kralovska svieca blue lagoon

Kráľovská svieca Blue Lagoon

Prvá kráľovská svieca modrej farby. Jemné, modré, trvanlivé kvety uprednostňujúce suchú pôdu. Dekoratívne kvety sviecovitého tvaru kvitnú od júla do septembra.

Tip:

Sviece sú spravidla odolné voči zime, ale na stále výkyvy teplôt v zimnom období reagujú často veľmi citlivo. Preto, keď vypuknú silné mrazy, je lepšie prikryť rastliny vrstvou jedľových alebo smrekových vetví. Ako ochranu pred zimou môžeme však použiť i ostrihané stonky trvaliek. Tieto trvalky sa v zimnom období zatiahnú a začnú na jar opäť vyrážať. Večne zelené trvalky ako tarička, zvonček apulský alebo fialka ostrohatá by však nemali byť zakryté príliš nepriedušne, pretože by mohli zhniť. Keď na jar ustúpia nebezpečné mrazy, môžete zimnú pokrývku odstrániť a hneď pred začiatkom rastu prihnojiť špeciálnym hnojivom na trvalky.

www.sieberz.sk

 

Máte skúsenosti s pestovaním tejto alebo inej rastlinky? Vaše postrehy, tipy, fotografie môžete posielať na redakčný mail oliver.vyslouzil@jaga.sk. Ďakujeme!

–>

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje