Ako maľovať v interiéri
Galéria (10)

Ako maľovať v interiéri

S potrebou vymaľovať si byt, izbu, či rovno celý dom sa raz začas stretne každý z nás. Aby táto činnosť bola čo najjednoduchšia a najpríjemnejšia, prinášame Vám tento návod:

Galéria

Maľovanie v interiéri
Maľovanie v interiéri
Maľovanie v interiéri
Maľovanie v interiéri
Maľovanie v interiéri
Maľovanie v interiéri
Maľovanie v interiéri
Maľovanie v interiéri

Skôr ako zahájime samotné maľovanie, je potrebné pozakrývať všetky miesta, ktoré nemáme v záujme maľovať.

Pomocou fólií a zakrývacích pások ochránime všetky plochy, ktoré nechceme, aby boli od farby – nielen nábytok, ale aj zásuvky, vypínače a podobne.

Použitím zakrývacích pások nielen uchránime veci pred znečistením, ale zároveň si vytvoríme aj rovné hrany.

Máloktorá stena, ktorá už bola niekedy natieraná je bez drobných nerovností. Pokiaľ je možné sa týchto nerovností zbavíme pomocou maliarskej špachtle a to až na pevný podklad.

Praskliny na stene /otvoríme/ hranou maliarskej špachtle, aby sme ich zväčšili a zároveň mohli lepšie zaplniť. Následne si vezmeme suchý štetec, ktorým odstránime vzniknutý prach a iné nečistoty a otvorenú trhlinu navlhčíme vodou.

Takto ošetrenú trhlinu vyplníme REMAL STIERKOU. REMAL STIERKA tvrdne pomalšie ako bežná sadra a preto sa s ňou lepšie pracuje. Môžete ju využiť na zatrenie trhlín až do hĺbky 1,5 cm.

Po zatvrdnutí a vyschnutí je potrebné obrúsiť opravenú plochu brúsnym papierom, prípadne brúsnou mriežkou. Vyrovnávanie stien sa robí až po dôkladom napenetrovaný steny v dvoch vrstvách, kedy druhou vrstvou prekryjeme zvyšné nerovnosti. VYROVNÁVACIA STIERKA REMAL dokáže vytvoriť slabý priesvitný film, a tak je s ňou možné, na rozdiel od iných stierok vyrovnať nielen hlboké ale aj nepatrné nerovnosti. Účelom penetračného náteru je dostatočne spevniť podklad. Aplikuje sa najlepšie štetkou, eventuálne valčekom určeným na penetrovanie. Penetračný náter REMAL UNIVERZÁLNY je už zriedená suspenzia, ktorú stačí pretrepať a je možné ju ihneď použiť. Po penetrácii zostane stena vhodná na maľovanie.

V pripravenej nádobe si rozdelíme REMAL PLUS, REMAL COLOR, REMAL SNEHOBIELY, REMAL VINYL do požadovanej hustoty podľa toho, na aký podklad a akým spôsobom budeme farbu nanášať. Farby REMAL môžeme nanášať štetcom, valčekom či striekaním.

Malé plochy a členitejšie časti – napríklad plochy okolo zásuviek si najskôr natrieme štetcom. Až potom začneme s nanášaním farby na ostatné plochy.

Veľmi pohodlná je práca s maliarskym valčekom, hlavne pri veľkých plochách. Pri nanášaní farby maliarskym valčekom použijeme originál určenú stieraciu mriežku, ktorá nám zaručí rovnomerné nanesenie náterovej hmoty, čo výrazne zjednoduší prácu, ale taktiež zabráni kvápaniu farby. Jednotlivé ťahy valčekom je dôležité nielen prepojovať, ale aj krížiť. Čerstvý náter sa tak zleje v jeden celok. Podľa potreby môžeme samozrejme intenzitu náteru zdvojnásobiť.

www.bal.sk

www.bal.sk/obory/farby-a-laky-na-drevo

ZDROJ PR článok spoločnosti BAL SLOVAKIA, s.r.o.

  1. Lia says:

    Ja tohto pána chcem mať doma 🙂 lebo z neho vyžaruje kľud a istota, že vie čo robí. A tak veeeľmi by sme ho teraz potrebovali, lebo v spálni máme orýpanú stenu do metra, kvôli vlhkosti, takže ju treba opraviť. A samozrejme vymaľovať!

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje