image 23523 25 v1

Sanačné omietky KM BETA = dokonalé riešenie vlhkosti

Ak váš dom trpí nadmernou vlhkosťou, určite oceníte špeciálny sanačné omietky Profisan. KM BETA a.s., jeden z najväčších rýdzo českých výrobcov omietkových a maltových zmesí, ponúka sanačný systém, ktorý možno nanášať aj na nevysušené murivo s vysokou vlhkosťou a silným zasolením. Profisan je riešenie pre trvalo vlhké steny domov nielen po povodniach, ale aj vlhkých historických budov.

Systém Profisan zahŕňa dve sanačné omietky, konkrétne Profisan Hrubý – OS 401 a Profisan Jemný – OS 402.

Profisan Hrubý je špeciálny jadrová sanačná odvlhčovacia omietka so zrnitosťou 4 mm určená pre ručné nanášanie vo vnútornom aj vonkajšom prostredí. Ide o hydrofilné omietku, čiže omietku schopnú viazať vodu, ktorej odvlhčovacie efekt spočíva v odvode vlhkosti z muriva difúziou vo forme vodnej pary. Voda vo forme vodných pár vďaka tomu prúdi podstatne vyššou rýchlosťou a omietka je salinizácii pomalšie. Profisan Hrubý sa používa ako súčasť odvlhčovacieho systému Profisan.

Profisan Jemný skrýva špeciálna štukovú sanačnú vrchnú omietku určenú na ručné nanášanie vo vnútornom aj vonkajšom prostredí. Je určená pre povrchové úpravy jadrové sanačné odvlhčovacie omietky Profisan Hrubý a je súčasťou odvlhčovacieho systému Profisan spoločnosti KM BETA.

POSTUP

Oklepání omietok, príprava podkladu:

U starších, spravidla nezaizolovaných domov, kde sa prejavuje vzlínavosť vody a tam, kde zatopenie trvalo niekoľko dní a murivo je silne nasiaknuté, je nutné všetku omietku otriasť.

Omietka sa spravidla oklepávať do 1,5 násobku hrúbky muriva nad čiaru zatopeniu, čo znamená, že pri hrúbke muriva 30 cm osekávajú 45 cm nad miesto, kam dosiahla voda. Odstráňte sadru zo všetkých miest, kde sa nachádza, napr. V elektroinštalácii.

Škáry medzi murivom je nutné preškrabnúť do hĺbky najmenej 2 cm, ale až pred omietaním.

Murivo pred omietaním očistite napr. Drôtenou kefou alebo tlakovým vzduchom.

Pre spevnenie a vyrovnanie nasiakavosti podkladu použite postrek muriva z nariedené omietky Profisan Hrubý podľa návodu výrobcu. Postrek sa musí vykonať 1 deň pred omietaním celoplošne na vopred navlhčenú stenu.

Omietanie :

Po minimálnom vyzretí postreku (asi 24 hodín) celú stenu znova navlhčite a ručne naneste Profisan Hrubý v hrúbke min 25 mm. V prípade potreby hrúbky vyššia ako 30-40 mm je nutné nanášať v dvoch vrstvách. Interval medzi nanášaním je min. 1 deň, pričom podklad sa musí zdrsniť a navlhčiť.

Sťahujte lát zospodu k vrchu. Povrch nehladkajte ani netlačte, len strhnite hranou a mierne zdrsnite mriežkovou škrabkou. Povrch sa nesmie stáčať hladidlom ani filcovať. Vrchná omietka Profisan Jemný sa nanáša až po vyschnutí a vyzretí jadrovej omietky (počíta sa 1 deň na 1 mm nanášanej vrstvy). Odporúčaná hrúbka vrchnej omietky je 2 – 3 mm. Vrchná omietka sa nanáša hladidlom. Po nanesení (cca 1-3 hodiny v závislosti na teplote a vlhkosti ovzdušia) možno jej povrch uhladiť plsteným hladidlom.

Sortiment zastrešený značkou PROFIMIX zahŕňa kvalitné cementové potery, lepiace a stierkovacie hmoty, murovacie malty, ďalej jadrové a štukové omietky a tepelnoizolačné malty a omietky. Tradičné komoditou značky KM BETA je kvalitná betónová strešná krytina, ale aj dva ucelené murovacie systémy (vápennopieskové murivo, pálené murivo). Nakupujte múdro a lacno shop.kmbeta.cz

Viac na www.kmbeta.sk

PR článok spoločnosti KM BETA a.s.  

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje