Sanačné omietky KM BETA = dokonalé riešenie vlhkosti

Sanačné omietky KM BETA = dokonalé riešenie vlhkosti

Opakujúce sa záplavy pravidelne testujú naše stavby a ich schopnosť odolávať veľkej vode. Ak váš dom trpí nadmernou vlhkosťou, určite oceníte špeciálne sanačné omietky Profisan. KM BETA, a. s., jeden z najväčších rýdzo českých výrobcov omietkových a maltových zmesí, po novom ponúka sanačný systém, ktorý možno nanášať i na nevysušené murivo s vysokou vlhkosťou a silným zasolením. Profisan je riešenie na trvalo vlhké steny nielen v domoch po povodniach, ale aj vo vlhkých historických budovách.

Systém Profisan zahŕňa dve sanačné omietky, konkrétne Profisan Hrubý – OS 401 a Profisan Jemný – OS 402. Profisan Hrubý je špeciálna sanačná odvlhčovacia omietka so zrnitosťou 4 mm určená na ručné nanášanie vo vnútornom i vonkajšom prostredí. Ide o hydrofilnú omietku, čiže omietku schopnú viazať vodu. Jej odvlhčovací efekt spočíva v odvode vlhkosti z muriva difúziou, a to vo forme vodnej pary. Voda vo forme vodných pár vďaka tomu prúdi podstatne vyššou rýchlosťou a omietka sa zasoľuje pomalšie. Profisan Hrubý sa používa ako súčasť odvlhčovacieho systému Profisan. 

Pod názvom Profisan Jemný sa skrýva špeciálna štuková sanačná vrchná omietka na ručné nanášanie vo vnútornom aj vonkajšom prostredí. Je určená na povrchové úpravy jadrovej sanačnej odvlhčovacej omietky Profisan Hrubý a je súčasťou odvlhčovacieho systému Profisan
od spoločnosti KM BETA.

POSTUP

Odstránenie omietok, príprava podkladu

•  V starších, spravidla nezaizolovaných domoch, kde sa prejavuje vzlínanie vody, a tam, kde zaplavenie trvalo niekoľko dní a murivo je veľmi nasiaknuté vodou, je nutné všetku omietku odstrániť. 
•  Omietka sa spravidla odstraňuje do 1,5-násobku hrúbky muriva nad hranicou zaplavenia, čo znamená, že pri hrúbke muriva 30 cm osekávame 45 cm nad miesto, kde dosahovala voda. 
•  Odstráňte sadru zovšadiaľ, kde sa nachádza, napr. z elektroinštalácie. 
•  Škáry v murive je nutné vyškrabať do hĺbky najmenej 2 cm, ale až pred omietaním. 
•  Murivo pred omietaním očistite napr. drôtenou kefou alebo vzduchom pod tlakom.
•  Na spevnenie a vyrovnanie nasiakavosti podkladu použite postrek muriva z nariedenej omietky Profisan Hrubý, postupujte podľa návodu výrobcu. Postrek sa musí celoplošne na vopred navlhčený múr naniesť 1 deň pred omietaním. 

Omietanie

•  Po minimálnom vyzretí postreku (asi 24 hodín) celý múr znovu navlhčite a ručne naneste Profisan Hrubý v hrúbke minimálne 25 mm. 
•  Ak je potrebná hrúbka väčšia ako 30 – 40 mm, je nutné naniesť dve vrstvy. Interval medzi ich vytvorením je minimálne 1 deň, pričom sa podklad musí zdrsniť a navlhčiť. 
•  Sťahujte latou zdola nahor. Povrch nehlaďte ani nezatláčajte, len ho strhnite hranou a mierne zdrsnite mriežkovou škrabkou. Povrch sa nesmie upravovať hladidlom ani tzv. filcovať. 
•  Vrchná omietka Profisan Jemný sa nanáša až po vyschnutí a vyzretí jadrovej omietky (počíta sa 1 deň na 1 mm nanesenej vrstvy). Odporúčaná hrúbka vrchnej omietky je 2 – 3 mm.
•  Vrchná omietka sa nanáša hladidlom. Po nanesení (približne 1 – 3 hodiny v závislosti od teploty a vlhkosti ovzdušia) možno jej povrch vyhladiť plsteným hladidlom. 

Suché maltové a omietkové zmesi KM BETA vyrába nedávno dokončený závod v Bzenci na Hodonínsku, najväčšia rýdzo česká maltovňa v Českej republike. Sortiment zastrešený značkou PROFIMIX zahŕňa kvalitné cementové potery, lepiace a stierkovacie hmoty, murovacie malty, ďalej jadrové a štukové omietky a tepelnoizolačné malty a omietky. Tradičnou komoditou značky KM BETA je kvalitná betónová strešná krytina, ale aj dva ucelené murovacie systémy (vápennopieskové a pálené murivo). Nakupujte šikovne a lacno na eshop.kmbeta.cz.

Viac na www.kmbeta.sk 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.