/ Recepty /

Chutné a zdravé müsli tyčinky s banánom

image 42147 25 v1

Neviete čo s prezretým banánom? Urobte si z neho chutné a zdravé müsli tyčinky.

Čo potrebujeme:

120 g zmesi ľubovoľných orechov (lieskovce, mandle, kešu, vlašské a pod.)

80 g obyčajných ovsených vločiek

30 g strúhaného kokosu

80 g sušených brusníc (môžete nahradiť iným sušeným ovocím)

1 prezretý banán

50 g tekutého medu

2 PL citrónovej šťavy

1/2 ČL mletej škorice

POSTUP

1 Do veľkej misy odvážte ovsené vločky a kokos. Orechy a brusnice nasekajte na drobnejšie kúsky a pridajte ich do misy spolu s mletou škoricou. Všetko poriadne premiešajte.

2 Banán rozmixujte tyčovým mixérom na pyré. Pridajte ho k ostatným ingredienciám, prilejte med a citrónovú šťavu. Opäť poriadne premiešajte, aby sa všetky suché suroviny obalili do banánovo-medovej zmesi.

3 „Cesto“ utlačte lyžicou do vymastenej formy a pečte vo vyhriatej rúre pri teplote 180° približne 20 minút. Či je upečené, spoznáte podľa jeho zlatistého povrchu a tiež toho, že sa začína „oddeľovať“ od formy.

4 Formu vyberte z rúry a nechajte približne 5 minút chladnúť. Cesto opatrne vyberte z formy a nechajte ho vychladnúť na mriežke. Krájajte studené na kúsky ľubovoľnej veľkosti.

Dobrú chuť!

TEXT A FOTO: LUCIA GRIGOVÁ

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.