/ Recepty /

Domáce müsli tyčinky s jablkami a škoricou

Domáce müsli tyčinky s jablkami a škoricou

Ak rozmýšľate nad zdravými alternatívami vianočných maškŕt, ponúkame vám výborný tip na jablkovo-škoricové müsli tyčinky.

Ingrediencie:

2 šálky vlašských alebo pekanových orechov
2 šálky ovsených vločiek
1 1/2 šálky (230g ) sušených vykôstkovaných datlí (ja som použila kombináciu datlí a fíg, ale ak máte napríklad nasušené šťavnaté domáce slivky, tak ste víťazi 🙂 )
2 ČL škorice
1/4 ČL soli
220 g nakrájaných očistených jabĺk

Postup:

Rúru si predhrejeme na 180 stupňov. Plech si vyložíme papierom na pečenie, na ktorý nasypeme orechy a ovsené vločky. Pečieme cca 10 minút, ale odporúčam sledovať, lebo veľmi rýchlo sa krásne opečené orechy môžu zmeniť na krásne zhorené orechy (verte mi, viem o čom píšem 🙂 )

Medzitým si prichystáme štvorcovú formu 20 x 20cm, ktorú si vystelieme papierom na pečenie.

Orechy s ovsenými vločkami, škoricou a soľou si nasypeme do „food processora“ a mixujeme úplne do hladka. Potom pridáme jablká a datle a opäť mixujeme, kým nám nevznikne hustá tvárna hmota.

Vzniknutú zmes rovnomerne rozotrieme do pripravenej formy, povrch dôkladne uhladíme a pri 180 stupňoch pečieme ďalších 10 až 15 minút. Necháme chvíľu vychladnúť, potom nakrájame a skladujeme vo vzduchotesnej nádobe.

Dobrú chuť 🙂

Dulce-de-leche.eu 

Komentáre

  1. čo je to food processor?

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.

Ak už registráciu máte, prihláste sa.