Vianočný darček - sukulent
Zdroj: shutterstock.com

Tieto nápady na darčeky potešia záhradkárov aj milovníkov izbových rastlín!

Chcete obdarovať človeka, ktorý zbožňuje tráviť čas v záhrade a rád sa obklopuje rastlinami? S výberom vhodného darčeka si nemusíte robiť veľké starosti. Nenechajte si ujsť nasledujúce tipy na darčeky pre záhradkárov a milovníkov rastlín, ktoré urobia radosť a určite nezostanú bez využitia.

Špičkové záhradnícke rukavice

Ochranné záhradnícke rukavice sa zídu vždy. Nekupujte však iba obyčajné, vybavte svojho blízkeho rukavicami, ktoré veľa vydržia a náročnú prácu v záhrade spríjemnia. Dôležitá je priedušnosť a zíde sa aj špeciálna úprava na prstoch pre používanie dotykového displeja.

Multifunkčné mini záhradné náradie

Kypriaci nástroj, lopatka, mini hrable, vyrývač buriny. Tak môže vyzerať šikovná sada ručného náradia, s ktorou obdarovaný poľahky upraví kvetinový záhon alebo skalky. Stavte na pevnosť, jednoliatosť a odolnosť voči extrémnym teplotným výkyvom.

Opasok na záhradné náradie

S opaskom na záhradné náradie bude mať záhradkár všetko po ruke – od záhradných nožníc až po špagát na uväzovanie rastlín k oporným kolom.

Opasok na záhradné náradie
Zdroj: shutterstock.com

Nožnice na živý plot a okrasné kry

S nadšením pestuje a tvaruje okrasné kry a viete, že sa tejto aktivite venuje iba s ručnými nožnicami? Dosiahne s nimi želanú presnosť, no niekedy by predsa len mohla ísť práca rýchlejšie. Nožnice na živý plot sa postarajú o efektívnosť a jednoduchosť pravidelných úprav.

Akumulátorové nožnice na trávu

Ak chcete potešiť človeka, ktorý sa pravidelne venuje starostlivosti o trávnik, ideálnou voľbou budú praktické akumulátorové nožnice na trávu. S ich pomocou dosiahne precízny strih aj na okrajoch trávnika či pri chodníkoch. Už žiadne vytŕčajúce trsy trávy…

Odolný prútený kôš

Prečo prútený kôš? Lebo vyzerá prírodne a ak pochádza z poctivej tradičnej výroby, vykazuje výborné úžitkové vlastnosti. Poľahky odnesie zostrihané kvety, bylinky i niekoľko kíl dozretej úrody zo záhrady.

Odolný prútený kôš
Zdroj: shutterstock.com

Závesný systém na záhradné náradie

Dáva si záležať na poriadku v dielni či záhradnom domčeku? Dobre premyslený závesný systém poskytne miesto niekoľkým kusom náradia a uvoľní miesto na podlahe.

Flexibilná podložka na presádzanie

Podložka na presádzanie s vyvýšenými okrajmi je ľahká, skladná a zvyčajne prekvapivo odolná. Využiť sa dá pri presádzaní sadeníc, izbových rastlín aj pri čistení rastlín. Okraje zamedzia tomu, aby sa neporiadok dostal ďalej ako z plochy podložky.

Stojan na kvety

Kúpiť izbovú rastlinu alebo stojan na kvety? Čo ak takú izbovku už má? Neváhajte a vyberte obdarovanému esteticky prívetivý stojan na kvety. Tých u pestovateľov izboviek nie je nikdy dosť!

Stojan na kvety
Zdroj: shutterstock.com

Pôdny vlhkomer pre izbové rastliny

Parádna vychytávka, ktorá pomôže so starostlivosťou o chúlostivé izbové rastliny… Nenápadný vlhkomer na displeji zobrazuje vlhkosť pôdy a na základe toho je veľmi jednoduché určiť, či rastlinu poliať, alebo ešte nie.

Štýlový sklenený rozprašovač

Hoci na rosenie listov postačí obyčajný plastový rozprašovač, rozprašovač na listy z farebného skla s krásne tvarovaným piestom je predsa len krajší na pohľad. Na poličke sa bude vynímať aj ako dekorácia.

Stojan s vázičkami na množenie rastlín

Každý z nás pozná osôbku, ktorá nevie odolať odrezkom rastlín. Aby sa na kuchynskej linke nehromadili poháriky s vodou, je čas na krásny drevený stojan so sklenenými bankami na vodu. Milý, praktický a veľmi trendy darček.

Stojan s vázičkami na množenie rastlín

Meteostanica

Pre milovníkov pestovania je dôležité mať prehľad o počasí, aby sa vedeli pripraviť na jeho prípadné vrtochy. Domáca meteostanica poskytne presnejšiu predpoveď počasia pre danú lokalitu a nechýbajú ani ďalšie praktické merania a funkcie.

Inteligentný kvetináč

Inteligentný kvetináč = takmer bezstarostný kvetináč. Kvetináč dokáže zabezpečiť zavlažovanie aj dostatok svetla. O stave rastlín informuje dokonca pomocou aplikácie. Ideálny darček pre milovníkov moderných technológií.

Predplatné časopisu pre záhradkárov

Kde nájsť inšpiráciu a rady ako šité na mieru pre každý záhradkársky mesiac? Naším posledným tipom je predplatné časopisu Urob si sám – Záhrada (10 čísel časopisu Záhrada, každé len za 1,35 €. Časopisy dostane obdarovaný až do schránky).

Text: Lucia Gogová
Foto: shutterstock.com

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje