vianočné dekorácie
Zdroj: Mountfield

Trendy tohoročných Vianoc

Vianoce už pomaly klopú na dvere a prípravy na ne sú v plnom prúde. Mestá aj domácnosti začínajú so sviatočnou výzdobou, v obchodných centrách hrajú koledy a ženy oprašujú recepty na vianočné pečivo.

Niekomu sa môže zdať, že na zabezpečenie vianočných dekorácií je ešte skoro, ale opak je pravdou. Práve obdobie pred začiatkom adventu je tým najlepším časom, kedy začať premýšľať o darčekoch a o spôsobe ozdobenia domova. Na trhu je veľký výber rôznych produktov s rôznymi cenami a ide o to vyberať čo najšikovnejšie.

Vianočné tradície milujeme. Skoro každý túži po vyzdobenej domácnosti. Vločky, hviezdičky, lampy, závesné gule, plyšové hračky a veľa svetielok k tej pravej sviatočnej atmosfére nepochybne patria. Už dávno nezdobíme len stromček, ale aj dvere, okná, poličky, alebo kupujeme vianočné plyšáky, ktoré potešia nielen tých najmenších členov rodiny. Vianoce nastávajú raz za rok a ozdobami netreba šetriť.

vianočné dekorácie
V ponuke nájdete vianočné dekorácie v rôznych štýloch. Trendom tohoročných Vianoc sú tradičné starosvetské slamené ozdoby a dekorácie z prírodných materiálov aj moderné ozdoby v elegantnej bielej farbe. | Zdroj: Mountfield

„Horúcim trendom tohto roku je dekoratívne LED osvetlenie. V rámci tejto kategórie sme rozšírili vianočný sortiment o najrôznejšie stromčeky, figúrky, postavičky, domčeky a podobne. Samozrejmosťou je pestrá ponuka LED reťazí určených ako do interiéru, tak aj do exteriéru, v tomto roku rozšírených o možnosť ovládania pomocou mobilnej aplikácie. Obľúbené sú aj dekorácie na batérie, ktoré nepotrebujú zapojenie do elektrickej siete,“ vysvetľuje produktová špecialistka Mountfieldu Hana Sůrová.

vianočné dekorácie
Vonkajšie svetelné LED figúrky vytvoria v okolí vášho domu skutočne magickú vianočnú atmosféru. | Zdroj: Mountfield

Dôležitou súčasťou Vianoc sú adventné vence, svietniky a lampáše, tie nám robia radosť celoročne, ale počas vianočných sviatkov majú ďaleko podstatnejšie úlohu. Sviečka zapálená pri štedrovečernej večeri je úplnou samozrejmosťou. Večerná atmosféra sa potom stane hrejivejšia, útulnejšia a romantickejšia. Krásny lampáš v kombinácii s horiacou sviečkou pohladí po duši.

vianočné dekorácie
Milovníkov tradície potešia klasické drevené lampáše aj ručne maľované sklenené ozdoby na stromček. | Zdroj: Mountfield

Vianoce a rozprávky, to sú spojené nádoby, a preto by tak mala pôsobiť aj výzdoba. Najmä v domácnosti, ktorú obývajú deti. Rozprávkovú atmosféru dosiahnete ľahko, napríklad pomocou roztomilých látkových sobov, jeleňov, plyšových snehuliakov alebo vianočných škriatkov, ktorí prinesú do každého domova tú pravú vianočnú atmosféru a pohodu.

vianočné dekorácie
Plyšové postavičky premenia váš byt na vianočnú rozprávku. | Zdroj: Mountfield

Radosť zo zdobenia stromčeka vám ešte znásobia nádherné sklenené vianočné ozdoby, ktoré sú fúkané a ručne maľované českými remeselníkmi. Takéto ozdoby vešiame s úctou a zatajeným dychom. A je dobré užívať si zdobenie stromčeka s tými najbližšími. Chvíle strávené s nimi sú na Vianociach tým najkrajším.

Na trhu v súčasnosti nájdete nepreberné množstvo rôznych ozdôb. „V Mountfielde ponúkame svojim zákazníkom veľmi širokú ponuku s viac ako 700 druhmi dekorácií, za naozaj nízke ceny. Napr. ozdoby v rôznych štýloch, od tradičných slamených, cez severské až po moderné. Ozdoby aj ostatné vianočné dekorácie si navyše môžete prezrieť a objednať na našom e-shope z tepla svojho domova,“ dopĺňa Hana Sůrová.

Viac o cenách a produktoch nájdete na www.mountfield.sk 

ZDROJ PR článok spoločnosti Mountfield

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.