Minerálna vlna
Zdroj: Weber, Saint-Gobain

Trúfate si na svojpomocné zateplenie fasády domu?

Zateplenie fasády nie je projekt, pri ktorom by ste mali šetriť. Obzvlášť na odbornom poradenstve alebo výbere materiálu. Cieľom je znížiť energetickú náročnosť domu, zamedziť v zime úniku tepla, v lete prehrievaniu stien a chrániť nehnuteľnosť pred opotrebovaním. To prináša z dlhodobého hľadiska oveľa väčšiu úsporu.

Skôr než so zateplením začnete, potrebujete komplexnú analýzu únikov tepla a podľa tejto analýzy, ideálne aj po porade s odborníkom, vyberáte vhodné materiály a postup zateplenia fasády domu. Tie sa totiž môžu líšiť podľa toho, ktoré časti domu a jeho konštrukcie zatepľujete.

Lepenie izolantu
Zdroj: Weber, Saint-Gobain

Druh a hrúbku tepelnoizolačného materiálu vyberáte podľa platných technických noriem. No faktorov, ktoré vplývajú na finálny výber je oveľa viac a práve odborníci vedia najlepšie, ako ich posudzovať. Konečný výber závisí aj od geografickej polohy a priemernej teploty, typu muriva, veku, stavu a účelu využívania budovy a nakoniec aj množstva či lokalizácie problematických tepelných mostov.

Kedy si pri zateplení vybrať fasádny polystyrén a kedy minerálnu vlnu? Prečítajte si všetko o zateplení fasády domu. Odborníci na stavebné materiály z Weber pripravili praktické porovnanie tepelnoizolačných materiálov a zrozumiteľný návod, ako postupovať pri zateplení fasády domu. Hovoria aj o najčastejších chybách, na ktoré môžete pri zateplení budovy doplatiť.

Izolant zboku
Zdroj: Weber, Saint-Gobain

 Zdroj: Weber, Saint-Gobain

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje