Trúfate si na svojpomocné zateplenie fasády domu?

Minerálna vlna
Zdroj: Weber, Saint-Gobain

Zateplenie fasády nie je projekt, pri ktorom by ste mali šetriť. Obzvlášť na odbornom poradenstve alebo výbere materiálu. Cieľom je znížiť energetickú náročnosť domu, zamedziť v zime úniku tepla, v lete prehrievaniu stien a chrániť nehnuteľnosť pred opotrebovaním. To prináša z dlhodobého hľadiska oveľa väčšiu úsporu.

Skôr než so zateplením začnete, potrebujete komplexnú analýzu únikov tepla a podľa tejto analýzy, ideálne aj po porade s odborníkom, vyberáte vhodné materiály a postup zateplenia fasády domu. Tie sa totiž môžu líšiť podľa toho, ktoré časti domu a jeho konštrukcie zatepľujete.

Lepenie izolantu
Zdroj: Weber, Saint-Gobain

Druh a hrúbku tepelnoizolačného materiálu vyberáte podľa platných technických noriem. No faktorov, ktoré vplývajú na finálny výber je oveľa viac a práve odborníci vedia najlepšie, ako ich posudzovať. Konečný výber závisí aj od geografickej polohy a priemernej teploty, typu muriva, veku, stavu a účelu využívania budovy a nakoniec aj množstva či lokalizácie problematických tepelných mostov.

Kedy si pri zateplení vybrať fasádny polystyrén a kedy minerálnu vlnu? Prečítajte si všetko o zateplení fasády domu. Odborníci na stavebné materiály z Weber pripravili praktické porovnanie tepelnoizolačných materiálov a zrozumiteľný návod, ako postupovať pri zateplení fasády domu. Hovoria aj o najčastejších chybách, na ktoré môžete pri zateplení budovy doplatiť.

Izolant zboku
Zdroj: Weber, Saint-Gobain

 Zdroj: Weber, Saint-Gobain