Polystyrén sivý
Galéria (4) Zdroj: Shutterstock

Nová úroveň vonkajšej izolácie – vďaka sivému polystyrénu

Zateplenie s využitím polystyrénu prináša do interiéru tepelnú pohodu – nielen v zime, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať; ale aj v lete. Na trhu už nenájdete len biely (expandovaný) polystyrén, ale aj jeho efektívnejší variant – sivý (grafitový) polystyrén. Aké výhody so sebou prináša?

 

Galéria

Polystyrén sivý
Polystyrén sivý
Polystyrén sivý

Grafitový polystyrén sa na našom trhu používa už niekoľko rokov. Podobne, ako biely polystyrén, tiež sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči nárazom a pri tlaku ostáva mimoriadne pevný. Za jeho vznikom stojí nová, moderná technológia.

Viac vám o sebe povie sám Polystyrén sivý

Tepelnoizolačné vlastnosti pri rovnakej hrúbke lepšie až o 20 %

Jednou z jeho významných výhod je významné zlepšenie tepelnoizolačných vlastností. „Počas procesu výroby sa do EPS pridáva grafit, ktorý lepšie odráža slnečné lúče – a to spôsobuje ich zlepšenie až o 20 % pri rovnakej hrúbke,“ hovorí Marta Strapková, predsedníčka Združenia EPS SR.

Polystyrén sivý
Zdroj: Shutterstock

 

Menšia hrúbka, lepšia izolácia

Aj napriek tomu, že svoje využitie nachádza pri všetkých druhoch stavieb, je ideálnym riešením pre vonkajšiu izoláciu energeticky úsporných stavieb a stavieb s takmer nulovou potrebou energie. „Práve vďaka pridanému grafitu – dosahuje lambda hodnoty – až do 0,031 W/mK. Posun vo vývoji technológie výroby polystyrénu tiež umožňuje znížiť jeho hrúbku popri zachovaní jeho skvelých tepelnoizolačných vlastností,“ dopĺňa Marta Strapková. Menšia hrúbka izolačného materiálu znamená lepšiu a rýchlejšiu manipuláciu, ktorá sa odzrkadlí aj na cene nákladov za prácu.

O sivom polystyréne dozviete viac na www.epssr.sk

Zdroj: Združenie EPS.SR

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.