Starostlivosť o rajčiny v lete
Zdroj: shutterstock.com

Chcete bohatú úrodu rajčín? Takto sa o ne v lete starajte

Ak chcete zbierať bohatú úrodu rajčín, musíte sa o tieto rastliny správne starať. Najdôležitejšia je pravidelná zálievka väčšími dávkami vody.

Vždy dávajte pozor, aby sa voda nedostávala na listy, zalievajte ich vždy priamo ku koreňom. Počas kvitnutia a dozrievania plodov rastliny prihnojujte špeciálnym hnojivom na plodovú zeleninu vo forme zálievky. Nezabudnite ani na nastielanie pôdy v okolí rastlín, môžete použiť suchú slamu. V pôde pomôže udržať dlhšie vlahu, obmedzí rast buriny a zabráni tvorbe pôdneho prísušku.

Kolíkovým rajčinám ešte stále odstraňujte zálistky. Stačí už len tie najmenšie, pretože menšie rany sa rýchlejšie hoja.

Pravidelne tiež kontrolujte zdravotný stav rastlín. Starostlivosť si vyžadujú aj rajčiny v skleníku. Aby medzi rastlinami dobre prúdil vzduch, odstráňte na každej rastline dva až tri spodné listy. Takto sa preventívne vyhnete vzniku hubových chorôb.

V auguste je hlavnou úlohou urýchlenie dozrievania plodov a ochrana pred chorobami.

Pokračovanie výhonku

zo strapcov s plodmi vyrastá nový výhonok
Stáva sa, že zo strapcov s plodmi vyrastá nový výhonok. Aby rastlinu neoslaboval a nezahusťoval, jednoducho ho odstráňte. | Zdroj: shutterstock.com

Vrchol rastliny

urýchlenie dozrievania plodov kolíkových rajčín v záhone
Na urýchlenie dozrievania plodov kolíkových rajčín v záhone odstrihnite v druhej polovici augusta rastový vrchol rastliny. Plody tak stihnú dozrieť do prvých mrazov. | Zdroj: shutterstock.com

Text: Redakcia
Foto: shutterstock.com
Zdroj: Časopis Urob si sám

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje