Najjednoduchší spôsob, ako vypestovať rajčiny: Priamo z plodu!

Najjednoduchší spôsob, ako vypestovať rajčiny: Priamo z plodu!

Možno ste už videli virálne videá, ktoré kolujú po sociálnych sieťach a ukazujú rôzne pestovateľské triky. Napríklad, ako si vypestujete avokádo doma z jeho jadra, či petržlenovú vňať z odrezku petržlenu. Viete, ako si najľahšie vypestujete paradajkové priesady a následne samotné chutné paradajky?

Stačia tri veci

Nepotrebujete k tomu nič viac len primerane veľký kvetináč, jednu paradajku a zeminu. Tento trik vznikol prakticky náhodou, keď istý muž nevedel, čo má robiť so svojimi prezretými paradajkami. Chystal sa ich vyhodiť, lebo na konzum už neboli vhodné, keď mu napadla zaujímavá myšlienka. Samozrejme, určite nebol jediný, ktorého táto myšlienka nadchla.

Prezreté paradajky neskončili v koši

Prezreté paradajky končia najčastejšie v koši, tento pán si však uvedomil, že ich ešte môže upotrebiť – a nie na lečo, ani kečup. Nakrájal paradajky na štyri plátky, do väčšieho kvetináča dal zeminu, na ňu pekne poukladal plátky rajčiny. Následne prekryl tenšou vrstvou pôdy.

Za päť týždňov chutné plody

O týždeň mu v kvetináči rástli malé rastlinky rajčín. Keď trošku podrástli, bolo ich treba presadiť do samostatných kvetináčov. Pri pravidelnom polievaní sa takto môžete dočkať chutných plodov už za päť týždňov. Ďalšou výhodou tohto jednoduchého spôsobu pestovania rajčín je fakt, že si môžete vypestovať presne tú odrodu, ktorá vám najviac chutí. V prípade, že kupujete semiačka alebo priesady, nepoznáte vopred presne chuť a vlastnosti plodov. V tomto prípade áno.

Sabína Zavarská, foto: shutterstock.com

Komentáre

 1. Morfisia says:

  Hahaha 5 týždňov?? Veť len 4 mesiace sa pestujú plánty

 2. waw, to som netusil ze paradajky sa so semiecka pestuju,.. nobelovku tomu panovi… aj redaktorom

  1. kokos, mudrujes, ako keby si vedel, ze ti rajcina vyrastie, ked polozis jej platky na hlinu. to urcite.

   1. kokso, ved to je tajna technologia, to nikto nevedel, az doteraz

 3. zazračnej myčurin

 4. takže si vypestoval plánty…zázrak…a určite mal za 5 týždňov rajčiny ako päsť 😀

 5. sepultura says:

  …..verime aj tomu,ze akasi panna pocala bez porusenia blany a pohlavneho styku….clovek je tvor tupy,naivny,uveei vselicomu…..skor uverim v existenciu 150 druhov mimozemstanov,ako na toto…..

  1. karikatura says:

   kámo podľa tvojho komentára usudzujem, že fakt si veľký človek – hlavne tupý. prečítaj si po sebe akú blbosť si napísal 🙂

 6. Z prezretej rajčiny vyrastie nová rastlina.Už sa nám to stalo na záhrade,ale až na druhý rok bez akého koľvek zásahu.Nechávame to rásť aj úroda je chutná.Za päť týždňov tak asi sadenice.

Pridať komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.