Atraktívna novinka pre záhradkárov – veľtrh HURÁ DO ZÁHRADY!!!

Atraktívna novinka pre záhradkárov – veľtrh HURÁ DO ZÁHRADY!!!

Inšpirácie a užitočné rady ako dotvoriť záhradku na tú vysnívanú ponúkne 1. až 2. septembra na výstavisku Expo Center Trenčín nový veľtrh pre záhradkárov a milovníkov prírody Hurá do záhrady.

Predstaví novinky v sortimente okrasných a úžitkových rastlín i drevín. Nebudú chýbať ani rôzne záhradkárske potreby, dekoračné predmety do záhrady a bohatá ponuka malej poľnohospodárskej techniky.

Pre návštevníkov je pripravený atraktívny sprievodný program so známymi osobnosťami. Uznávaný záhradník, nezávislý záhradnícky publicista a fotograf Ing. Pavel Chlouba sa v svojich prednáškach bude venovať zaujímavým témam ako Pestujeme hortenzie, Tajuplný príbeh vanilky a Čarovné bylinky. Hortenzie patria v poslednej dobe k najobľúbenejším záhradným rastlinám. Prednáška o hortenziách bude nielen exkurziou do sveta týchto pôvabných rastlín, ale aj prehľadným návodom ako si vybrať tú najvhodnejšiu, ako hortenzie hnojiť, rezať a pestovať tak, aby prinášali svojim majiteľom ozajstnú radosť. Druhá prednáška prinesie odpovede na otázky – Čo je to vanilka? Ako vyzerá rastlina, z ktorej sa vanilka získava? Kam patrí a ako sa pestuje? A odkiaľ sa berie jej fantastická vôňa. A prečo je vlastne tak drahá? Tieto zdanlivo jednoduché otázky zodpovie pán Chlouba, ktorý navštívil osobne ostrov Reunion v Indickom oceáne, kde sa odohrala podstatná časť príbehu tejto pozoruhodnej rastliny. Bol na farmách a hovoril s ľuďmi, ktorí vanilku pestujú a spracovávajú. Zároveň návštevníkom poskytne rady ako správne pestovať bylinky.

Opäť na Slovensku populárnej problematike – pestovaniu moruší sa bude venovať vo svojich prednáškach prof. Ivan Hričovský.

Atraktívne budú aj ukážky rezu a strihu drevín, ktoré bude viesť Eduard Jakubek – predseda Slovenského zväzu záhradkárov.

Na svoje si prídu aj milovníci bonsajov. Spoločnosť Bonsai Slovakia z Nitry ponúkne špeciálnu kolekciu bytových a záhradných bonsajov ako Najstarší bonsai – Ficus retusa, ktorý má viac ako 100 rokov, špeciálne spletaný Fícus microcarpa, Malus halliana – jabloň s malými jabĺčkami, rôzne druhy javorov ako aj zosadené kolekcie stromov na platniach. Počas obidvoch dní veľtrhu budú zároveň robiť ukážky tvarovania bonsajov ale aj predvádzať čajové rituály prípravy japonských a čínskych čajov.

Premiéru na Slovensku bude mať aukcia medov, ktorá sa uskutoční druhý deň veľtrhu v rámci sprievodného podujatia Medobranie. Vďaka spolupráci s Múzeom medoviny v Nitre budú môcť návštevníci ochutnať desiatky druhov medov z celého Slovenska a zároveň si ho aj objednať priamo od včelárov.

Tip: Všetok nábytok a záhradné doplnky na jednom miesteBohatý program veľtrhu Hurá do záhrady doplní prezentácia kvalitných remeselných pivovarov – Pivný fest.

Návštevníci sa môžu stretnúť aj s tvorcami populárneho TV magazínu Hurá do záhrady, ktorý je partnerom veľtrhu.

Veľtrh Hurá do záhrady! Kedy: 1.-2.9. 2017, kde: na výstavisku Expo Center Trenčín.

Viac na www.expocenter.sk alebo www.facebook.com/expocenter.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti EXPO CENTER a.s.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.