/ Recepty /

Voňavé jablkové ružičky z lístkového cesta

image 46259 25 v1

Vyskúšajte si pripraviť tieto vynikajúce voňavé ružičky z lístkového cesta. Nielenže sú vynikajúce, ale ešte aj pekne vyzerajú!

Ingrediencie (na 12 ks)

100 g mletých mandlí

75 g cukru

štipka soli

1 vajce

1 PL tekutého masla

2 rolky lístkového cesta

4 – 5 stredne veľkých jabĺk

práškový cukor na posypanie

forma na mafiny​

Ako na to

1. Rúru na pečenie predhrejeme na 180 °C. Lístkové cesto vyberieme z mrazničky a pri izbovej teplote rozmrazíme. Formu na mafiny vymastíme maslom.

2. Plnku pripravíme z mletých mandlí, cukru, štipky soli, vajca a tekutého masla zmiešaním na krémovú masu.

3. Jablká umyjeme, prekrojíme na polovice, jadrovníky odstránime a nakrájame na tenké plátky, aby sa nám dali prekladať cca 2 mm. Aby jablká nezhnedli, môžeme ich pokvapkať citrónovou šťavou.

4. Rozmrazené cesto po výške nakrájame na 6 pásikov (obidve cestá) a potrieme mandľovou plnkou. Nakrájané polovičné plátky jabĺk poukladáme na cesto. Jablká prekladáme v hornej tretine tak, aby presahovali okraj cesta. Cesto s jablkami zvinieme do tvaru ružičiek, poukladáme do formy a pečieme dozlatista pri teplote 180 °C cca 40 min.

5. Podávame vychladené a posypané práškovým cukrom.

Text: Miroslava Maceková

Zdroj: Časopis Môj dom 10/2017

Foto: isifa/shutterstock

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.