Vláčne avokádové brownies osladené medom

17.11.2017
Vláčne avokádové brownies osladené medom

Snažíte sa vyhýbať sladkostiam ale občas vás prepadne skutočne neodolateľná chuť na niečo sladké, ideálne poriadne čokoládové? Vyskúšajte vykryť tieto kritické chvíle koláčom, ktorý je plný zdravých tukov a namiesto rafinovaného cukru je osladený medom. Napriek tomu je sladký, vláčny a doslova sa rozplýva na jazyku. Bonusom je jeho rýchla a jednoduchá príprava.

Ingrediencie:

• 1 zrelé avokádo
• 100g múka
• 1/3 kypriaceho prášku
• 50g kakao
• med
• 2 hrste vlašských orechov
• 50 ml kokosový olej
• 30g (jedna odmerka) proteínového prášku – vanilková alebo čokoládová príchuť
• vajíčko 

Postup:

Avokádové brownies

1. Pripravíme si ingrediencie. Vlašské orechy môžme posekať, ale pokojne aj nechať v celku.

Avokádové brownies
Avokádové brownies

2. Avokádo zbavíme šupky a jadra, nakrájame do misy na drobné kúsky. Následne ho vidličkou popučíme na kašu. 

Avokádové brownies
Avokádové brownies
Avokádové brownies

3. Do avokádovej kaše dáme malú štipku soli. Pridáme med podľa chuti (my sme dali 3 polievkové lyžice). Postupne pridáme ešte rozpustený (vlažný, nie horúci) kokosový olej, vajíčko a všetko spolu zmiešame.

Avokádové brownies
Avokádové brownies
Avokádové brownies

4. V druhej miske si zmiešame múku, kypriaci prášok, kakao a proteínový prášok. Zmes vmiešame do avokádovej kaše. Pridáme vlašské orechy. Ak je cesto príliš husté, zriedime ho vodou tak aby bolo polotuhé.

Avokádové brownies
Avokádové brownies

5. Cesto dáme na vymastený a vysypaný plech alebo keramický pekáč a dáme piecť do rúry vyhriatej na 190°C približne na 30 minút. Koláč môže na povrchu mierne popraskať. Správne upečený je vtedy keď je vo vnútri ešte mierne vlhký.

Avokádové brownies
Avokádové brownies

6. Ešte teplý vyberieme z formy a preložíme na vhodný podnos. Nakrájame na kocky a podávame teplý alebo studený buď samostatne, s čokoládovou polevou alebo so šľahačkou a lesným ovocím. Tento koláč je vhodný ako zdravší variant dezertu či desiaty, ktoré vám dodajú energiu, keďže obsahuje esenciálne mastné kyseliny obsiahnuté v avokáde, kokosovom oleji a vlašských orechoch, ktoré podporujú mozgovú činnosť a zdravie srdca.

Želáme dobrú chuť!

Text a foto: Anna Martausová

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Peter | 02.12.2015, 10:42
Nepochybne je tam mnoho zdravých účinných látok, na druhú stranu med je stále len cukora múka je stále len múka. Ak vezmem do úvahy, že med je aj silný alergén a taktiež aféru medu s antibiotikami v ČR - myslím, že to nei je až taká výhra z pohľadu výživového (myslím pře ľudí, ktorí chcú schudnúť)
Prečítajte si
Reklama