/ Recepty /

Karamelový zákusok s kokosom a pekanovými orechami

karamelovy zakusok s kokosom a pekanovymi orechami

Na tuhé cesto ide kokosovo - orechová zmes poliata karamelovou masou a vrch je posypaný čokoládovými čipsami. Neznie to lákavo?

Ingrediencie:

(rozpis je na menší plech (22 x 33cm))

250 g polohrubej múky

125 g hnedého cukru

125 g masla

 

250 g pekanových orechov (posekaných)

250 g strúhaného kokosu

1 kondenzované mlieko nezahustené (cca 400 ml)

250g karameliek (ja som použila poľské Krowky)

2 PL mlieka

 

150 g čokoládových čipsov

 

Postup:

Preosiatu múku, maslo a cukor pomrvíme v miske. Tak ako keď robíme drobenku na kysnutý koláč. Túto zmes nasypeme na papierom vyložený plech.

Urovnáme a dáme zapiecť na 10 minút do, predom vyhriatej, rúry na 180 stupňov. Posekané pekanové orechy zmiešame s kokosom a posypeme predpečené cesto. Polejeme kondenzovaným mliekom. Dbáme nato, aby sme poliali rovnomerne celý plech. Pri fotení postupu som na jednom mieste malý kúsok nepoliala, a potom sa pri krájaní spodné cesto drobilo.

Polievkovou lyžicou si môžete pomôcť a popritláčať cesto. Rozhodne nemiešať! Dáme do rúry ešte na 15 – 20 minút zapiecť.

Medzitým za stáleho miešania si rozpustíme karamelky s 2 PL mlieka nad parou. Upečený koláč vyberieme z rúry a necháme  ochladiť a potom ho polejeme roztopenými karamelkami.

Necháme úplne vychladiť a vrch posypeme čokoládovými čipsami.

Dobrú chuť!
adkas-tastyfood.blogspot.co.uk

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.