/ Recepty /

Bezlepkový jesenný koláč so slivkami a orieškami

image 36920 25 v1

Navoďte si na stole jesennú atmosféru nielen prostredníctvom dekorácií, ale aj chutným dezertom. Ponúkame vám recept na výborný bezlepkový koláč so slivkami a orechami.

Ingrediencie:

1/2 šálky vlašských orechov
1/3 šálky kokosového cukru
110 g studeného masla
1 šálka kokosovej múky ( 250ml šálka)
1/4 ČL škorice
štipka soli
2 žĺtky

cca 450 g sliviek
1/4 šálky kokosového cukru
1 žĺtok 

Postup

V mixéri si pomelieme orechy so škoricou a cukrom. Pridáme maslo, kokosovú múku, soľ a mixujeme, kým sa cesto nespojí do tvarovateľnej hmoty. Cesto preložíme na dosku, kde ho na papieri na pečenie vyvaľkáme do veľkého kruhu.

Slivky si rozdelíme na polovice, vyberieme kôstku a nakrájame na tenšie mesiačiky. slivky potom ukladáme do kruhu s tým, že začíname asi 5-6cm od okraja cesta.

Nakoniec s papierom na pečenie jemne nadvihneme voľné okraje cesta a prekryjeme nimi časť sliviek. Cesto potrieme žĺtkom a slivky (aj okraje) posypeme kokosovým cukrom ,množstvo prispôsobte vaším chutiam.

Pečieme pri 180 stupňoch asi 20 minút.

www.dulce-de-leche.eu 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.

Ak už registráciu máte, prihláste sa.