Je možné pestovať ibišteky vo vegetačných nádobách?

image 29007 25 v1

Máme veľkú slnečnú terasu, kde sa nám veľmi dobre darí pestovať oleandre. Okrem nich by sme tu však chceli mať aj niečo iné, páčia sa nám ibišteky sýrske. Je možné pestovať ich aj vo vegetačných nádobách? J.V., Komárno.

Pestovať ibištek sýrsky (Hibiscus syriacus) je samozrejme možné aj vo vegetačnej nádobe. Táto by však mala byť väčšia, aby mali korene dostatok priestoru na rast. V malom kvetináči bude táto drevina živoriť.

Vegetačná nádoba by mala byť naplnená kvalitným záhradníckym substrátom, nikdy nie zeminou zo záhrady. Ibišteky pritom nemusíte (ako oleandre) na zimu schovávať, ale môžu byť vonku, ideálne zoskupené na chránenom mieste. Nikdy nie na južnej strane.

Na pestovanie v nádobe sa hodí kmienková forma. Atraktívne sú aj aktuálne populárne plnokveté formy. Netreba však zabúdať, že aj keď ide o drevinu znášajúcu slnko a sucho, zálievka bude pri pestovaní v nádobe mimoriadne dôležitá. Zalievať treba takto pestované kry častejšie, ako tie vo voľnej pôde.

Počas sezóny je nutné dreviny prihnojovať viaczložkovým hnojivom. Presadiť ich stačí do väčšej nádoby raz za 3-4 roky.

Text: Daniel Košťál
Foto: thinkstock.com

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.