Aké kry zakomponovať do kvetinového záhonu?

image 34611 25 v1

Pri dome máme na slnečnom mieste veľký kvetinový záhon, ale keď odkvitnú trvalky, je nezaujímavý. Rozmýšľala som zakomponovať sem kvitnúce, prípadne aj vždyzelené kry. Ktoré by ste mi odporučili? (Mária P., Bratislava)

Je to veľmi dobrý nápad, záhon bude atraktívnejší. Ak je záhon, ako píšete, väčší, dokonca na slnečnom mieste, neobávajte sa napríklad budley. Jej súkvetia nádherne voňajú a lákajú motýle. Rovnako vynikne ibištek – kvitne celé leto a môžete ho zapestovať do tvaru malého stromčeka. Do úvahy prichádzajú aj stromčekové ruže. Volil by som dlhšie kvitnúce kry typické pre letné obdobie (tavoľníky, ľubovník, perovskia, bradavec). Zo vždyzelených krov je vďačný krušpán, ktorý môžete podľa potreby aj tvarovať. Vďaka vždyzeleným krom bude kvetinový záhon aspoň trochu pútavý aj počas zimy.      

Odpovedal: Daniel Košťál
Foto: isifa/Shutterstock

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.