Aké vlastnosti bude mať citrónovník vypestovaný z odrezka?

image 29945 25 v1

Mám pekný 3-ročný kríček citrónovníka vypestovaného z odrezka. Je pravda, že jeho ovocie bude zhodné s materskou rastlinou? Tiež by ma zaujímalo, kedy prinesie úrodu.
(Katarína B., e-mail)

Áno, rastlina dopestovaná z odrezka bude mať také isté vlastnosti ako materská rastlina, z ktorej bol odrezok získaný. Takto sa rozmnožujú napríklad kríčkové ríbezle, egreše, okrasné dreviny i kvetiny. Prípadné odchýlky môžu byť spôsobené pestovateľskými podmienkami (výživa, teplo, svetlo…). Prvú úrodu možno očakávať o tri až päť rokov.

(Zdroj odporúčaných prípravkov – MATLÁK, J.: Celoročná ochrana záhradných plodín 2015)

Odpovedala: Ing. Hana Szabóová
Foto:  thinkstock.cz
Zdroj: časopis Urob si sám 9/2015, JAGA GROUP, s.r.o.

Komentáre

  1. DOBRY DEN, TROSKU NAPISEM OD VECI ALE VEDEL BY MY NIEKTO PORADIT CO S CITRONOVNIKOM.

    ZAKVYTOL , ODKVITOL , PLODY RASTLI ALE V URCITEJ DOBE POSTALI A STALE SU ROVNAKE , UZ ASI POL ROKA SA NEZMENILI A NIE A NIE ZOZLTNUT , SU VELKE ASI AKO DVOJDECOVY POHAR NIECO KUSOK MENEJ .

    DAKUJEM

    1. určite ti dozreju len im treba čo najviac slnka,ja ich pestujem celoročne za oknom a niektore dozrievajú až koncom roka.

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.