/ Dom / Strecha /

Oprava napojenia dymovodu na komín alebo ako vytvoriť nové

Oprava napojenia dymovodu na komín alebo ako vytvoriť nové

Napriek projektu a správnemu návrhu, alebo práve pre chýbajúce presné informácie, sa stáva, že miesto napojenia dymovodu od spotrebiča sa urobí v zlej výške alebo dokonca nesprávnym smerom.

Schiedel má v ponuke technologický postup a k tomu prislúchajúce príslušenstvo , aby ste mohli opraviť miesto napojenia. Dodržte však prosím pravidlá. Pred samotným zásahom si dôkladne naštudujte postup. Dodatočné napojenie je možné urobiť na všetkých typoch našich keramických komínov. Záruka na komín je naďalej platná, pokiaľ dodržíte postup montáže.

Odporúčame Vám použiť originálne dielce – napojenie dymovodu, škárovaciu hmotu v prášku – FM a využiť služby certifikovanej firmy pre zodpovedajúci výsledok – bezpečné dodatočné napojenie.

Rovnako sa dajú dorobiť dvierka, ak je potrebné zabezpečiť dodatočne čistiaci a revízny otvor pre kominára.

SPRÁVNY SPÔSOB NAPOJENIA DYMOVODU

Napájajte dymovod „po vode“ predídete tým poškodeniu šamotového napojovacieho kusu pri zaústení oceľového dymovodu do šamotu, tzv. „po dyme“

Originálne prvky sú napájané „po vode“ , preto kovový dymovod môže dilatovať a nepoškodí šamotové napojenie na dymovod.

ZDROJ PR článok spoločnosti Schiedel Slovensko s.r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.