Podcast Záhrada o zemiakoch
Zdroj: Shutterstock

Máte radi zemiaky? V najnovšom podcaste Záhrada sa rozprávame o tom, ako ich dopestovať

V aktuálnej epizóde odpovedáme na všetky otázky, ktoré sa týkajú pestovania najobľúbenejšej okopaniny.

Spolu s Monikou Felixovou, šéfredaktorkou časopisu Záhrada, v tejto epizóde riešime tému zemiakov od A po Z. Pri počúvaní zistíte, že sme to s nimi v Európe na začiatku vôbec nemali jednoduché, ale aj to, čo sa počas rokov zmenilo a prečo si bez nich nevieme predstaviť svoj bežný jedálniček.

Rozprávame sa aj o ich zdravotných benefitoch, trendoch v oblasti pestovania, a šéfredaktorka popisuje aj ich rozdelenie do tried od A po D.

Aprílová epizóda je k dispozícii tu:

S Monikou v epizóde hľadáme pre zemiaky vhodné stanovište, zisťujeme, s ktorými druhmi zeleniny sa zemiaky kamarátia, ale poradí vám aj v otázke ich predpestovania a samotnej výsadby.

Venujeme sa aj príprave pôdy na výsadbu, tiež ich hnojeniu, polievaniu, postrekom a nezabúdame ani na škodcov a choroby, ako sú pleseň zemiaková, rôzne druhy burín, drôtovce či (ne)populárna pásavka zemiaková, známa ako mandelinka.

Dozviete sa tiež, kedy zbierať zemiaky, ako ich skladovať a čo robiť s naklíčenými kusmi, ktoré začínajú zelenieť.

Prajeme vám príjemné počúvanie!

Ak sa vám podcast Záhrada páči, budeme veľmi radi, keď ho pošlete aj vašim priateľom. Možno sa v ňom taktiež dozvedia dôležité informácie o ich záhrade.


Všetky epizódy nájdete na jednom mieste. Najnovšiu epizódu podcastu si môžete vypočuť aj cez streamovaciu platformu Spotify.

Vydavateľstvo Jaga pre vás vytvára aj môjdom podcast, ktorý sa venuje stavbe domu krok za krokom. Ak ste v ranom štádiu stavby domu alebo nad ňou ešte len uvažujete, určite si ho nalaďte, dozviete sa v ňom množstvo cenných tipov od odborníkov na jednotlivé témy. Všetky epizódy môjdom podcastu nájdete na SpotifyAnchor.fm alebo na YouTube.

Text: Eva Fačková
Foto: shutterstock.com

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.