Výstavba záhrady je s Leierom jednoduchá

image 34533 25 v1

Aby okolie domu a záhrada pôsobili upraveným dojmom, je potrebné každej ploche a zákutiu určiť význam a tomu prispôsobiť komplexnú výstavbu záhrady. Odporúča sa mať miesto na oddych, na pestovanie okrasných alebo úžitkových rastlín, ale aj na odkladanie vecí (napríklad záhradného náradia).

Spoločnosť Leier ponúka optimálne a komplexné riešenie pre výstavbu aj úpravu záhrady a okolia domu. V jej sortimente nájdete kvalitné produkty na báze betónu, ktoré spĺňajú nielen dekoračnú úlohu, ale najmä funkčnosť a kvalitu.

Dlažby a záhradné platne

Dlažby sú ideálnym riešením všade tam, kde potrebujete spevnenú plochu. Pred jej výberom si zvážte účel využívania tejto plochy. Na základe toho si vyberte ten správny typ. Iný druh dlažby je vhodný na príjazdovú cestičku do garáže, iný na chodníčky okolo domu alebo v záhrade. Je vhodné myslieť aj nato, aby mala dlažba protikĺzavý a mrazuvzdorný povrch, ktorý by mal byť ľahko udržiavateľný. Všetky tieto parametre spĺňajú betónové dlažby od spoločnosti Leier. Vybrať si môžete napríklad dlažbu VIVENDO, ktorá má jednoduchý tvar a pekné farebné prevedenie. Ušľachtilé prírodné kamenivo na povrchu dlažby prepožičiava každej vydláždenej ploche nezameniteľné čaro. Alebo stavte na dlažbu PATIO. Tá vďaka svojmu rozmeru, príjemným farbám a antickému povrchu ponúka klasický vzor a veľa individuálnych možností vyskladania dlažby. Hodí sa skôr k vidieckemu štýlu domu. Môžete ju však použiť aj ako murovací prvok na stavbu terasy, cesty, príjazdovej cesty, plotov, okrasných múrov alebo aj ako obklad.

Na výstavbu terás, chodníkov, okolia bazénov a záhradných odpočívadiel využijete záhradné platne. Ich povrch tvoria prírodné materiály – od riečneho štrku až po mramorovanú drvinu. Všetky druhy záhradných platní Leier sú oteruvzdorné, protišmykové, odolné voči mrazu a zachovávajúce si svoju farebnú stálosť. Výnimočné sú napríklad platne EUROLINE, ktoré prezentujú najušľachtilejšie kamenivo Európy. Vynímajú sa vo svojej prirodzenej podobe bez použitia akýchkoľvek farbív.

Tip: Všetok nábytok a záhradné doplnky na jednom miesteSvahové prvky

Pri výstavbe záhrady by ste nemali zabudnúť na rôzne svahové prvky, vďaka ktorým získa záhrada upravený vzhľad. Dokážu krásne oddeliť napríklad záhradné cestičky a záhony s okrasnými rastlinami. Môžete ich využiť všade tam, kde je potrebné niečo ukončiť, prevýšiť, ohraničiť alebo podoprieť. Vhodným tipom je aplikovať ich aj na bočné ohraničenie schodov alebo využiť ich na spevnenie okrajov v prípade šikmo ležiacich záhrad. Novinkou sú Durisolové palisády, vyrobené z Durisolu, čo je prírodný materiál, ktorý je mrazuvzdorný, odolný voči požiaru, má nízku hmotnosť. Osvedčenými sú zase svahové prvky LUNA, ktoré využijete na výstavbu oporných aj jednoduchých záhradných stien. Majú otvorený spodok, čo umožňuje jednoduchú zálievku a zároveň rýchle vsakovanie prebytočnej dažďovej vody.

Durisolový exteriérový kvetináč

Na záver máme pre vás tip, s ktorým bude záhrada ešte krajšia a starostlivosť o ňu ešte jednoduchšia. Exteriérový kvetináč Durisol si môžete umiestniť nielen do záhrady (nevyžaduje sa ani ukladanie fólie na spodok), ale napríklad aj na terasu. Poskytuje praktické riešenie na pestovanie úžitkových plodín, byliniek, ale aj okrasných rastlín a dokonca môže poslúžiť aj ako dokonalý prírodný kompostér. Durisol je prírodný materiál, ktorý je paropriepustný a „dýcha“, čím nevznikajú plesne, je tiež mrazuvzdorný, odolný voči požiaru a automaticky odvádza vodu. Vďaka nízkej hmotnosti a jednoduchej montáži si tento kvetináč viete rýchlo poskladať z durisolových dielcov aj sami doma, a to bez pomoci montážneho pracovníka. Hotovú nádobu netreba dodatočne zatepľovať a nie je potrebná ani inštalácia špeciálneho základu, vytvára sa len spodný nosný podklad.

Kontakt:
Zdroj: Leier Baustoffe SK s.r.o.
Pribylinská 3
831 04 Bratislava
Tel.: +421 2 431 91 751
Fax: +421 2 436 42 044
E-mail: leier@leier.sk  

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.