Tip pre čokoládových maniakov! Pripravte si doma vlastné čokoládové cukrovinky

25.11.2014
25.11.2014 (0)
Tip pre čokoládových maniakov! Pripravte si doma vlastné čokoládové cukrovinky

Príprava čokoládových guliek je veľmi jednoduchá a nevyžaduje žiadnu extra zručnosť. Cukrovinka je ideálna pre milovníkov čokolády.

Ingrediencie:

300 g kvalitnej horkej čokolády (min. 75 % )
200 ml šľahačkovej smotany
35 g masla
2-3 PL vody
preosiate kakao na obaľovanie

Postup:

Čokoládu nalámeme na menšie kúsky. Pridáme 2 - 3 PL vody a v miske nad parou občasným premiešaním rozpustime čokoládu. Dávame pozor, aby sa dno misky nedotýkalo vody. Do rozpustenej čokolády pomaly primiešavame smotanu. Miešame, až kým sa hmoty nespoja.

Odstavíme z ohňa a necháme mierne ochladiť. Misku s čokoládou dáme dole z pary. Túto čokoládovo - smotanovú zmes necháme odpočinúť 20 - 30 minút. Potom zmes opäť vrátime nad paru a opäť ohrejeme a do teplého pridáme maslo.

Miešame, kým sa hmoty nespoja. Odstavíme z ohňa a necháme vychladnúť. Potom odložíme do chladničky stuhnúť. Najlepšie cez noc. Pomocou malej lyžičky odkrajujeme z masy.

Doporučujem najprv trochu obaliť v kakau a potom ušúľať guľky medzi dlaňami. Žiadne starosti si nerobte s tým, že musia byť absolútne dokonale okrúhle. Je povolený rustikálny vzhľad :).

V malej miske s preosiatym kakaom guľky obalíme. Na kakaovom obale ľahko ostávajú stopy po prstoch. Doporučujem použiť tenké rukavice, poprípade namočiť prsty do kakaa a tak premiestniť guľky na misu. V chladničke môžeme skladovať 5 dní. Z tejto dávky vyjde okolo 25 guliek. Záleží od ich veľkosti.

adkas-tastyfood.blogspot.sk 

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Reklama