10 krokov ako spoľahlivo zlikvidovať pleseň
Galéria (5)

10 krokov ako spoľahlivo zlikvidovať pleseň

Plesne sú všade. V zimných
a chladných mesiacoch, keď sa menej vetrá, ich lákajú vlhké
a teplé zákutia, ako sú miesta okolo okien, dverí, kuchyne alebo kúpeľne. Spočiatku vyzerajú neškodne, ale verte, že dokážu spôsobiť závažné ochorenia. 

Galéria

Pleseň - dreamstime_m_23319895
Pleseň - dreamstime_xs_46361916
Pleseň - fungispray_zeleny_0,5l_300dpi
Pleseň - zeleny2

Plesne, teda mikroskopické huby a ich spóry nájdete na stenách, parapetoch, medzi obkladačkami,
v škárach, na oknách aj pod obkladom. Môžu vyvolávať závažné zdravotné problémy, ako sú alergické reakcie, kašeľ, astmu, zápal priedušiek, pľúcne mykózy a u citlivejších jedincov kožné alergie, či ekzémy. Dlhodobé vystavenie sa plesniam spôsobuje chronickú precitlivenosť, bolesti hlavy, migrény
a problémy s dýchaním.

pleseň v kúpeľni

10 krokov ako spoľahlivo zlikvidovať pleseň

1. Znižujte vlhkosť vzduchu. Plesniam vyhovuje vlhkosť nad 60 % a teploty medzi 18 až 28 °C. Vzdušnú vlhkosť zvyšujú varenie, pranie, sušenie bielizne v interiéri, sprchovanie sa, ale aj dýchanie.
2. Najjednoduchším preventívnym opatrením je vetranie a krížové vetranie, teda prievan. Prúdeniu vzduchu pomáha, ak medzi nábytkom a stenou je aspoň 5 cm medzera. Nezabúdajte na pravidelné
a časté vysýpanie smetí, dezinfekciu chladničky, mrazničky, kúpeľní a kuchyne.
3. Pri odstraňovaní plesní používajte ochranné pomôcky – gumené rukavice, ochranu očí, prípadne rúško.
4. Používajte účinné prostriedky. V ideálnom prípade tie, ktoré majú testy z akreditovaných laboratórií, napríklad FungiSPRAY od spoločnosti STACHEMA Bratislava a.s. určený na dokonalú likvidáciu plesní v interiéri aj v exteriéri.
5. Ak vám vadí zápach chlóru, použite prípravok bez chlóru. FungiSPRAY je dostupný v dvoch variantoch: chlórový aj bezchlórový, pričom bezchlórový má dlhodobý preventívny účinok a možno ho použiť aj tam, kde žijú alergici.
6. Pleseň pred aplikáciou prípravku neodstraňujte a už vôbec nie mechanicky! Spóry sa vzduchom prenesú na iné miesto a do dýchacích ciest.
7. Napadnuté miesta postriekajte prípravkom zo vzdialenosti cca 10 cm.
8. Po doporučenej dobe pôsobenia (informácia na obale prípravku) pleseň za mokra mechanicky odstráňte – kefou alebo handrou namočenou v prípravku FungiSPRAY.
9. Pri silnom napadnutí plesňami postup opakujte (bod 6. až 8.).
10. Po použití uzáver rozprašovača prepnite do polohy „vypnuté“.


FungiSPRAY je prípravok s fungicídnym účinkom určený na likvidáciu plesní v interiéri aj v exteriéri. Je dostupný v dvoch variantoch: chlórový a bezchlórový, pričom bezchlórový má dlhodobý preventívny účinok. Použitie nachádza predovšetkým v domácnostiach, v zdravotníctve, potravinárstve,
vo veterinárnych zariadeniach a v poľnohospodárstve. Obal produktu FungiSPRAY získal ocenenie Obal roku 2014 v kategórii Čistiace a pracie prostriedky (zhotoviteľ OTK GROUP, a.s.) Prestížnu cenu udeľuje už od roku 1995 Obalový institut SYBA.

Praktický obal sa vyznačuje ergonomickou fľašou s rozprašovačom. Fľaše sú vo variantoch 500 ml Praktický obal sa vyznačuje ergonomickou fľašou s rozprašovačom. Fľaše sú vo variantoch 500 ml a väčšie balenie 1000 ml.a väčšie balenie 1000 ml.

STACHEMA Bratislava a.s.
P.O.BOX 9
900 41 Rovinka 411
www.stachema.sk 

PR článok

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje