Pestovanie banánovníka
Zdroj: YouTube

Videli ste, že z banánu dokážete vypestovať banánovník? Ukážeme vám, či je to pravda!

Máte radi rôzne pestovateľské finty a triky? Mnohokrát sa vďaka nim podarí aj nemožné – napríklad vypestovať banánovník z banánov. Aspoň to tvrdia niektoré videá na internete.

Nepotrebujete na to údajne nič, len trochu zručnosti, zelené banány a vodu, prípadne substrát. Podľa nasledujúcich videí je to jednoduché. Je to skutočne pravda? Zamyslite sa, ako dlho vydrží zakúpený banán bez zmeny farby.

Neverte všetkým návodom

Pozrite si, ako takéto videá vznikajú:

Ako si úspešne rozmnožiť banán?

Banány sa dajú rozmnožovať semenami (niektoré odrody) alebo koreňovými odnožami. Rozmnožovanie prostredníctvom semien je veľmi náročné a v domácich podmienkach veľmi ťažko realizovateľné.

Banánovník sa najčastejšie rozmnožuje novými výhonkami. Rozmnožovanie pomocou koreňových prísaviek – odnoží je omnoho jednoduchšie ako rozmnožovanie pomocou semien. Odnož sa opatrne oddelí od dospelej rastliny – doslova sa transplantuje. Rezné miesto môžeme zasypať aktívnym uhlím. Rastlinu vysadíme do samostatného kvetináča.

Text: Sabína Zavarská, redakcia
Zdroj: youtube.com

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje