Ako sa postarať o vresy, aby prežili do jari

Ako sa postarať o vresy, aby prežili do jari

Na jeseň som si narýchlo vysadila do črepníkov vresy. Ako sa mám o ne postarať, aby prežili do jari? Kedy ich treba presadiť? (Mária K., Stupava)

Zatiaľ vresy nechajte v nádobe tak, ako ste ich na jeseň vysadili. Keď bude slnečno a nebude mrznúť, zalejte ich. Je možné, že vám niektoré už uschli. To, že sú nažive, spoznáte podľa zelených lístkov a malých výhonkov uprostred zoschnutých kvetov. Rozhodne teda treba dbať na to, aby substrát počas zimy nevysychal. Vresy môžete koncom zimy nakrátko zostrihať (odstráňte odkvitnuté kvety) a buď ich ponecháte v nádobe, alebo presadíte do záhrady či predzáhradky. Najskôr však až na jar. Dariť sa im bude na slnečnom alebo polotienistom mieste s mierne kyslou pôdou. Vresy po výsadbe zalievajte, sú totiž náchylné na presychanie koreňového balu. Na jeseň vás prekvapia bohatým kvitnutím. 

Odpovedal: Daniel Košťál
Foto: isifa/Shutterstock

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.