Ako sa postarať o vresy, aby prežili do jari

Ako sa postarať o vresy, aby prežili do jari

Na jeseň som si narýchlo vysadila do črepníkov vresy. Ako sa mám o ne postarať, aby prežili do jari? Kedy ich treba presadiť? (Mária K., Stupava)

Zatiaľ vresy nechajte v nádobe tak, ako ste ich na jeseň vysadili. Keď bude slnečno a nebude mrznúť, zalejte ich. Je možné, že vám niektoré už uschli. To, že sú nažive, spoznáte podľa zelených lístkov a malých výhonkov uprostred zoschnutých kvetov. Rozhodne teda treba dbať na to, aby substrát počas zimy nevysychal. Vresy môžete koncom zimy nakrátko zostrihať (odstráňte odkvitnuté kvety) a buď ich ponecháte v nádobe, alebo presadíte do záhrady či predzáhradky. Najskôr však až na jar. Dariť sa im bude na slnečnom alebo polotienistom mieste s mierne kyslou pôdou. Vresy po výsadbe zalievajte, sú totiž náchylné na presychanie koreňového balu. Na jeseň vás prekvapia bohatým kvitnutím. 

Odpovedal: Daniel Košťál
Foto: isifa/Shutterstock

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.