Aké rastliny sú vhodné k záhradnej studničke?

image 33790 25 v1

V tomto roku si plánujeme vytvoriť v záhrade studničku. Aké rastliny sa k nej budú hodiť? Miesto je tienisté, no pôda je kvalitná, humózna. V pozadí miesta, kde má byť studnička, rastú rôzne dreviny.(Jana K., Pernek)

So sadením môžete začať hneď na jar, keď je ponuka rastlín pomerne široká. Do pozadia studničky by som umiestnil vyšší rododendron – vhodné bude vymeniť (aspoň čiastočne) pôvodný substrát za kyslejší. Vybrať si však môžete aj inú vždyzelenú drevinu, napríklad vavrínovec či krušpán, ktoré vás však nepotešia kvetmi. Na vlhších a polotienistých miestach v okolí studničky sa bude výborne dariť aj nenáročným funkiám. Tieto trvalky okrasné listom sa výborne hodia všade tam, kde sú vodné prvky. Bohato tu rozkvitnú aj astilby. Eleganciu na takéto miesto vnesú papraďorasty. Povrch pôdy zasa môžete nechať porásť nenáročnou a rýchlo sa rozrastajúcou vždyzelenou pachysandrou. Prirodzene, nezabudnite na pohodlný prístup k studničke, teda nie je dobré úplne ju obkolesiť rastlinami. 

Odpovedal: Daniel Košťál
Foto: isifa/Shutterstock 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.