Urobte z vašej garáže bezpečnejšie miesto

urobte z vasej garaze bezpecnejsie miesto

Elektrická brána, chemikálie a ostré nástroje v garáži predstavujú bezpečnostné riziko. Preto prinášame niekoľko tipov, ako sa vyhnúť možným zraneniam alebo materiálnym škodám, ktoré vám a vašim deťom v garáži reálne hrozia.

Poriadok, vhodné osvetlenie a vetranie

Okrem prístrešku pre vaše auto slúži garáž aj ako odkladací priestor pre mnohé nebezpečné predmety. Či už ide o horľaviny, chemikálie alebo ostré nástroje, všetky predstavujú potenciálny zdroj úrazu alebo vzniku materiálnej škody.

Základom bezpečnej garáže je udržovanie poriadku. Pohodené nástroje alebo športové potreby v priestore medzi autom a stenou vám môžu spôsobiť vážne zranenie, preto by ste mali dbať o priechodnosť všetkých uličiek v garáži. Nezabúdajte ani na primerané osvetlenie, ktoré vám pomôže k lepšej orientácii v stiesnenom priestore.

Garáž je uzavretá malá miestnosť. Ak v nej nemáte okná ani iné vetranie, nikdy neštartujte auto bez otvorenej garážovej brány. To isté platí v prípade, že používate niektoré z nebezpečných chemikálií, riedidiel alebo farieb, ktorých výpary by vám mohli spôsobiť zdravotné ťažkosti.

Skladovanie chemikálií, horľavín a ostrých predmetov

Horľaviny a chemikálie skladujte vo vhodných obaloch alebo nádobách. Ak máte v garáži police, mali by byť tieto látky vždy mimo dosah detí. Dbajte o stabilitu políc a bezpečné uloženie chemikálií. Horľaviny skladujte zásadne mimo akýchkoľvek zdrojov tepla.

Pri nástrojoch a ostrých predmetoch platia rovnaké zásady umiestnenia. Ak ich máte zavesené na stene alebo policiach, dávajte pozor, aby boli vždy pevne uchytené a nehrozilo riziko ich spadnutia.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miestePozor na deti a elektrické brány

Elektrické brány predstavujú veľké bezpečnostné riziko. Uvádzame niekoľko tipov, ako sa pri manipulácii s bránou vyhnúť možným zraneniam alebo materiálnym škodám:

Pohyblivé predmety fascinujú malé deti od nepamäti. Mali by ste preto dbať o to, aby nemali prístup k akémukoľvek ovládaniu brány. Zariadenie so spúšťačom by malo byť namontované v dostatočnej výške a diaľkové ovládanie by ste mali udržiavať mimo dosah vašich detí.

Ak nemáte na bráne nainštalované bezpečnostné senzory, mali by ste nad touto možnosťou vážne porozmýšľať. Keď je brána v pohybe a senzory zaznamenajú prekážku v priestore brány, zariadenie sa automaticky zastaví. Takto ochránite svoje deti alebo domácich miláčikov pred prípadným zranením.

Vysvetlite deťom bezpečnostné riziká, ktoré brána predstavuje. Ukážte im, kam nemôžu dávať prsty a že sa pri manipulácii s garážovou bránou nemajú zdržiavať v jej blízkosti. Uistite sa, že vás správne pochopili, no majte stále na zreteli ich nevypočítateľnosť.

www.najlepsiebrany.sk

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.