Kam s náradím, nástrojmi a sezónnymi vecami

Kam s náradím, nástrojmi a sezónnymi vecami

Po zime, v čase jarného upratovania a nastupujúcich prác okolo domu alebo záhrady, mnohí z nás s hrôzou zistia, že na jeseň zabudli upratať miesto na náradie alebo sezónne veci. Ako to napraviť? Ponúkame vám niekoľko tipov.


Miesto nielen na auto

Aspoň dvakrát za deň – ráno pred odchodom do práce a večer pri návrate domov – sa nám naskytne príležitosť, keď sa zo svojej garáže tešíme alebo sa, naopak, na ňu hneváme. Dôvod na radosť nám rozhodne nedáva v prípade, že je plná záhradného náradia, zimných pneumatík, starých škatúľ a bicyklov, a teda sa vonkoncom nedá použiť na odstavenie auta.  Niektoré veci uložené v garáži sa používajú naozaj iba zriedkavo, a keď sa ukáže, že na ich doslova vydolovanie z kúta sme premárnili naozaj priveľa času, konečne si povieme, že všetko by mohlo byť inak… 

Vďaka rozličným držiakom a hákom možno využiť stenu ako odkladací priestor. Dôležité a užitočné veci sú tak prehľadne uložené vedľa seba,  takže aj poriadok sa udržiava ľahšie.  Kým si držiaky zaobstaráme, je dobré urobiť si prehľad o tom, čo všetko chceme v garáži uskladniť. Samozrejme, je dobré vopred naplánovať aj miesto na veci, ktoré si chceme v dohľadnom čase ešte zadovážiť. Ak na stenu zavesíme všetko to, čo sa na ňu zavesiť dá, aj tak ešte zostane veľa vecí, ktoré budú stáť okolo – od sekačky haluzí až po pracovný stôl. Aby sme naozaj získali čo najviac úložného priestoru, možno pod stolom namontovať poličky alebo dokonca zásuvky.  

Garáž ako dielňa
V dome asi neexistuje priestor, ktorý by sa dal lepšie využiť ako garáž. Stačí len vyviezť z nej auto a hneď máme k dispozícii približne 15 m2 voľnej plochy.  Garáž je ideálne miesto na prácu s neskladnými stavebnými materiálmi alebo na činnosti, pri ktorých vznikajú nečistoty.  Garáž môže takisto dobre poslúžiť pri natieraní. Keďže na nej stačí len zatvoriť dvere, zápach z farby nepreniká do celého domu.  Okrem toho ponúka aj priestor na odloženie náradia domáceho majstra, ako ukazuje priložený obrázok. 

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteZdroj: Spracované podľa publikácie To si môžete urobiť sami, vydanej vo vydavateľstve ADAC, Mníchov 2000.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.