image 45365 25 v1
Galéria (6)

Vychutnajte si saunu v pohodlí domova

Na investícii do vlastného zdravia sa neoplatí šetriť. Ak si telo žiada pravidelnú dávku tepla a uvoľnenia od každodenného stresu, počúvnite ho. Blahodarné účinky sáun si už dnes môžete užiť aj v pohodlí domova. Na trhu sú v rôznych veľkostných i cenových prevedeniach a môžu byť vhodným doplnkom každého interiéru. 

Galéria

Vychutnajte si saunu
Vychutnajte si saunu
Vychutnajte si saunu
Vychutnajte si saunu
Vychutnajte si saunu

Sauny pomáhajú zbavovať telo nežiadúcich toxínov a navodia pocit uvoľnenia a relaxu. Medzi obľúbené typy patria klasické fínske a infrasauny. Hoci sa ich výhody v mnohých bodoch zhodujú, sú medzi nimi aj isté rozdiely. ,,Pri kúpe zákazníkom radíme, aby sa rozhodovali na základe predchádzajúcich skúseností,“ hovorí Marcela Bínová, odborníčka na sanitu a kúpeľne z projektového marketu Hornbach. Nie každý organizmus reaguje na účinky tepla rovnako, a je preto dôležité, aby ste si saunu pred kúpou otestovali. Môžete sa poradiť aj s lekárom, ktorý najlepšie pozná váš zdravotný stav.

Klasika či infračervené žiarenie?

Infrasauny sa všeobecne považujú za revolúciu v saunovaní. Sú vhodné aj pre starších ľudí a tých, ktorí trpia astmou či kardiologickými ťažkosťami. Rozdiel pritom spočíva vo vnútornej teplote. ,,Kým klasické fínske sauny často dosahujú aj teploty nad 100oC, infrasauny pracujú s maximálnou teplotou okolo 60oC,“ vysvetľuje odborníčka z Hornbachu. Infračervené žiarenie si môžu dopriať aj ľudia, ktorí sú citliví na vysoké teploty. Fínske sauny sú vhodné najmä pre ľudí, ktorí sú v dobrej fyzickej kondícii, ťažkosti s ňou môžu mať aj deti.

Rozdiel medzi nimi spočíva aj v samotnom zohrievaní tela. Infračervené žiarenie preniká hlboko a pôsobí v podkožnom tukovom tkanive. Telo sa tak zohrieva prirodzene, kým vo fínskej saune sa človek potí v dôsledku vysokej teploty. Vylúčený pot vplyvom teplotného šoku chráni telo pred prehriatím, má vyšší obsah vody a teda nižšie detoxikačné účinky.

Infrasauny pomáhajú uvoľniť napätie, natiahnutý sval, kŕče a boľavé kĺby. Väčšej obľube sa tešia aj vďaka svojim rozmerom. ,,Nezaberajú veľa miesta, sú výborným doplnkom interiéru a najmä sú energeticky úspornejšie ako fínske,“ dodáva Bínová z projektového marketu. Fínske sauny sa na požadovanú teplotu nahrievajú približne hodinu, infrasauny v priebehu desiatok minút.

Nepotrebujete veľký priestor

Ak si plánujete zaobstarať infrasaunu, nemusíte disponovať rozsiahlym priestorom. Dostatok miesta budete potrebovať jedine pri jej zostavení. Umiestniť ju môžete do kúpeľne, spálne či suterénu. Je vhodným bytovým doplnkom akéhokoľvek interiéru. Pred samotnou stavbou však myslite na to, aby ste mali dostatok miesta pre vstupné dvere.

Infrasaunu kúpite vo vopred pripravenej zostave s podrobným návodom na montáž i obsluhu. ,,Na jej zapojenie potrebujete len elektrickú zásuvku na 230 V,“ rozpráva Bínová z Hornbachu. Montáž si vyžaduje len základnú zručnosť so skrutkovačom, pretože je zložená z niekoľkých dielov, ktorých súčasťou sú predmontované komponenty. Najprv sa položí samotná podlaha a na pero a drážku sa potom nasunú steny. Pripevnite ich k sebe skrutkami. Posledným krokom je inštalácia stropu a zapojenie elektroniky.

,,Pobyt v takto zostavenej infrasaune si môžete spríjemniť rôznym príslušenstvom, ktoré vám spríjemnia čas strávený v kabíne,“ dopĺňa Bínová. Zaobstarať si môžete rôzne vonné esencie, ktoré umocnia pocit relaxu, peelingové soli, masážne rukavice či ionizátory, ktoré uvoľňujú dýchacie cesty a podporujú prekrvenie pokožky.

ZDROJ: PR článok společnosti Hornbach​​

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.