Nová minerálna izolácia prekvapí ľahkosťou

Nová minerálna izolácia prekvapí ľahkosťou

Kvalitná izolácia dokáže výrazne ušetriť prevádzkové náklady domu. Ak sa však s materiálom dobre pracuje, znamená to aj úsporu pri samotnom zatepľovaní. Nová minerálna izolácia CLIMA 034 je o polovicu ľahšia ako iné dosky. Pre investora to znamená úsporu času a financií pri jej aplikácii.

Môžete ušetriť až tonu materiálu

CLIMA 034 je izolačná doska z minerálnej vlny, ktorá má vďaka inovatívnej výrobnej technológii o polovicu nižšiu hmotnosť, ako bežné minerálne izolácie tejto kategórie. To znamená, že pri zateplení hrúbkou 20 cm a veľkosti fasády 100 m² ušetríte použitím tejto izolácie viac ako 1100 kilogramov materiálu,“ konštatuje Alexander Prizemin, marketingový riaditeľ spoločnosti Isover. Nejde pritom iba o úsporu samotného materiálu. Tým, že na stavbe spotrebujete menej izolácie, ušetríte pravdepodobne aj na preprave materiálu, no najmä pri jeho aplikácii. „Rozdiel v hmotnosti novej izolačnej dosky je cítiť na prvý „zdvih“, nehovoriac o situácii, keď ich počas dňa musíte na fasádu nalepiť desiatky takýchto dosiek,“ dodáva odborník. Okrem materiálu použitím CLIMY šetríte aj životné prostredie – až 80 percent jej objemu tvorí recyklované sklo.

Tri typy izolácie v jednej

Okrem výrazne nižšej hmotnosti môže prácu s doskou uľahčiť aj väčší formát dosky – 1200 x 600 mm. V praxi to znamená, že dosiek CLIMA 034 budete na stavbe potrebovať menej a ich montáž bude rýchlejšia.

To, že je nová izolačná doska ľahšia a má väčší rozmer, však neznamená, že „slabšie“ izoluje. „CLIMA 034 má najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti v triede minerálnych izolácii, jej lambda má hodnotu 0,034. Poskytuje teda naozaj efektívnu ochranu pred únikmi tepla v zime a zároveň chráni dom pred letným prehrievaním,“ konštatuje Alexander Prizemin. Dodáva, že nová minerálna izolácia je zároveň aj plnohodnotnou akustickou izoláciou, čo oceníte, ak váš dom stojí napríklad v blízkosti rušnej cesty. „Izolačné dosky CLIMA 034 sú tiež nehorľavé, takže zabezpečujú maximálnu možnú ochranu pred šírením požiaru po fasáde domu.“ CLIMA 034 teda predstavuje naozaj tri riešenia v jednom – tepelnú izoláciu, akustickú izoláciu a požiarnu ochranu.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miestewww.isover.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products, s.r.o. 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.